Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Dudek, Piotr ProtasiewiczWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz.

PGE Ekstraliga. Falubaz nie jedzie do Leszna jak na ścięcie. "Chcemy powalczyć nawet o zwycięstwo"

Dawid Borek
Dawid Borek
- Nie można podchodzić do meczu ze strachem. Chcemy powalczyć nawet o zwycięstwo - zapowiada Tomasz Walczak, kierownik Stelmet Falubazu Zielona Góra, przed wyjazdowym meczem z Fogo Unią Leszno.

Mistrzowie Polski w tym sezonie PGE Ekstraligi jeszcze nie przegrali, a w ostatnim meczu wyjazdowym z forBET Włókniarzem Częstochowa pokazali, że mogą demolować rywali nawet na wyjeździe. Wygrana 59:31 mówi zresztą sama za siebie.

- Raz do roku Unii Leszno zawsze wychodzi taki mecz na wyjeździe, a u siebie jeżdżą różnie. Nie składamy broni, siły nam nie opadły. Pojedziemy do Leszna z nastawieniem osiągnięcia bardzo dobrego wyniku - mówi w rozmowie Radiem Zielona Góra Tomasz Walczak.
Fogo Unia Leszno podejmie Stelmet Falubaz Zielona Góra w najbliższą niedzielę. Faworyt tego pojedynku jest tylko jeden. - Unia Leszno od dwóch sezonów jest faworytem wszystkich meczów, ale nie zawsze to potwierdza. Ubiegłoroczne rozgrywki pokazały, że teoretycznie wygrane spotkanie w Tarnowie okazało się dla Unii przegranym. Nikt nie jest maszyną do robienia punktów - przypomina kierownik zielonogórskiego klubu.

Skórnicki o relacjach z Pedersenem: Na linii menedżer - zawodnik doszło kiedyś do "hałasu" wokół nas

- My też mamy silną drużynę, fajnych zawodników, którzy potrafią powalczyć i wchodzą na wysokie obroty. Nie ma się czego specjalnie obawiać. Oczywiście trzeba mieć szacunek do przeciwnika, ale nie można podchodzić do meczu ze strachem. Chcemy powalczyć nawet o zwycięstwo - dodaje Tomasz Walczak.

Szansą na zwycięstwo Stelmet Falubazu Zielona Góra w Lesznie może być słabsza postawa reprezentantów Fogo Unii. Liczba mnoga jest tutaj użyta nie bez przyczyny. Gorszy dzień jednego z żużlowców mistrzów Polski na dobrą sprawę nic zielonogórzanom nie da.

Adam Skórnicki: Taktyka? Wszystko zależy kto ocenia i jaką ma świadomość na ten temat
- Patrząc na to, co Unia Leszno wyprawia w tym sezonie, trudno znaleźć jakieś słabe punkty. Będzie naprawdę piekielnie mocną drużyną, a szczególnie u siebie. Być może trafimy na słabszy dzień któregoś z zawodników rywala, a może i dwóch czy trzech żużlowców Unii? Chociaż takich seniorów skutecznie uzupełniają juniorzy... To kompletny zespół, bez żadnych dziur - stwierdza Walczak.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Kluby powinny brać przykład z Piasta. "Mistrz nie wyskoczył z kapelusza"

Czy Stelmet Falubaz wywalczy w Lesznie co najmniej 42 punkty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL