Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam SkórnickiWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Adam Skórnicki

PGE Ekstraliga. Zaskakujący klucz do sukcesu Stelmet Falubazu w Lesznie

Dawid Borek
Dawid Borek
W niedzielę Stelmet Falubaz Zielona Góra zmierzy się na wyjeździe z Fogo Unią Leszno. Adam Skórnicki podał zaskakujący klucz do dobrego wyniku jego drużyny na stadionie im. Alfreda Smoczyka. To... juniorzy.

Jest to o tyle zaskakujące, że Fogo Unia Leszno ma przecież najmocniejszą parę młodzieżową w całej PGE EkstralidzeBartosza Smektałę i Dominika Kuberę. Tymczasem w Stelmet Falubazie Zielona Góra juniorzy tak dużą siłą już nie dysponują. Lider formacji - Norbert Krakowiak - zdobywa średnio punkt na wyścig.

- Klucz do zwycięstwa: pięć punktów formacji juniorskiej lub 3:3 w wyścigu młodzieżowym. To pozwoli nam przedłużyć szanse na dobry wynik - uważa Adam Skórnicki, menedżer zielonogórskiej drużyny.

ZOBACZ: Skórnicki o relacjach z Pedersenem: Na linii menedżer - zawodnik doszło kiedyś do "hałasu" wokół nas

Skórnicki wierzy nie tylko w dobry wynik młodzieży. Mocno ufa też Piotrowi Protasiewiczowi, którego przesunął pod "piątkę". Taką decyzję podjął na bazie ostatniego spotkania wyjazdowego.

ZOBACZ WIDEO Adam Skórnicki: Taktyka? Wszystko zależy kto ocenia i jaką ma świadomość na ten temat

- Piotr w ostatnim meczu wyjazdowym w Gorzowie pojechał bardzo dobre zawody, startował tam pod "4", z Patrykiem Dudkiem stanowiąc kluczową parę. Teraz kluczowym duetem ma być Patryk z Martinem Vaculikiem, a Piotr dostał jedno z trudniejszych zadań - jazdę z młodzieżowcami - tłumaczy Skórnicki.

Zmiany zmianami. Niezależnie od nich Stelmet Falubaz na stadionie im. Alfreda Smoczyka czeka piekielnie trudne zadanie. Fogo Unia w tym sezonie PGE Ekstraligi jeszcze nie przegrała, a w ostatnim spotkaniu rozgromiła forBET Włókniarza 59:31 i to jadąc na wyjeździe.

ZOBACZ: Adam Skórnicki: Taktyka? Wszystko zależy kto ocenia i jaką ma świadomość na ten temat

- Na pewno ostatni wynik Fogo Unii w Częstochowie powoduje delikatne drżenie kolan. Jakby nie było, jedziemy na teren mistrza Polski i lidera tabeli. Mamy świadomość, jaka jest moc w tym zespole i na pewno to nie będzie dla nas łatwy mecz - stwierdza Skórnicki.

Mecz Fogo Unia Leszno - Stelemt Falubaz Zielona Góra odbędzie się w niedzielę, a początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00.

Czy Stelmet Falubaz wygra mecz w Lesznie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (35):

Wszystkie komentarze (35)

Komentarze (35)

    Wszystkie komentarze (35)
    PRZEJDŹ NA WP.PL