Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Peter Kildemand przed Antonio Lindbaeckiem WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Peter Kildemand przed Antonio Lindbaeckiem

Groźna kraksa w węgierskim Nagyhalasz. Peter Kildemand kontuzjowany

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Podczas SEC Challenge w Nagyhalasz groźny upadek zanotowali Peter Kildemand i Roland Kovacs. W wyścigu piętnastym finału eliminacji do IME obaj upadli na tor, uderzając w bandę. U Duńczyka podejrzewa się złamanie nosa i urazy twarzy.

W gonitwie numer piętnaście na Węgrzech po starcie prowadził Jurica Pavlic, za którego plecami szalał Peter Kildemand. Na trzecim okrążeniu duńskim zawodnikiem szarpnęło na wyjściu z pierwszego łuku, co natychmiast starał się wykorzystać jadący na trzecim miejscu Roland Kovacs. Węgier był już minimalnie przed Duńczykiem i wtedy ten zahaczył o jego motocykl.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe informacje ws. stanu zdrowia Brady'ego Kurtza

Kovacs i Kildemand sczepili się i nie mieli szans uniknąć upadku. Na dużej prędkości uderzyli o tor i po chwili w dmuchaną bandę. Obaj wpadli pod nią, ale reprezentant Węgier zdołał niedługo potem wstać o własnych siłach, kierując się w stronę parku maszyn. Wystąpił też w powtórce. Do leżącego Kildemanda wyjechała natomiast karetka.

Jak przekazała transmitująca zawody SABMARtv, 29-latek miał stracić przytomność, doznając urazów twarzy. Mocno zniszczony miał być kask Duńczyka. Przede wszystkim u Kildemanda podejrzewane jest złamanie nosa, niewykluczone są też inne obrażenia. Zawodnik po dłuższej chwili odzyskał przytomność i nie chciał jechać do szpitala. Ostatecznie opuścił stadion i udał się na szczegółowe badania.

Relacja z turnieju w Nagyhalasz na WP SportoweFakty. Zapraszamy -->

ZOBACZ WIDEO Czy Fogo Unia przegra jakiś mecz? Słabszy moment może się trafićTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL