Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk RolnickiWP SportoweFakty / Karol Słomka. / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki

PGE Ekstraliga. Patryk Rolnicki już po operacji. GKM chciał nawet ściągnąć helikopter z Berlina

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Patryk Rolnicki, który doznał złamania kości udowej podcza meczu w Gorzowie, jest już po operacji. Klub z Grudziądza zorganizował ją dla swojego zawodnika w ekspresowym tempie. W środę lub czwartek dowiemy się, ile potrwa jego przerwa w startach.

Po upadku, do którego doszło w pierwszym biegu spotkania truly.work Stal Gorzów - MRGARDEN GKM Grudziądz u Patryka Rolnickiego stwierdzono uraz lewego uda. - Od razu załatwiliśmy operację w Grudziądzu. Wtedy konieczne stało się jak najszybsze zorganizowanie transportu. Noga była tylko opatrzona i unieruchomiona, więc należało zadbać o odpowiedni komfort podróży - mówi nam Zdzisław Cichoracki, członek rady nadzorczej w GKM-ie.

GKM brał pod uwagę różne opcje. - Rozmawialiśmy z firmą, która zajmuje się lotniczym transportem medycznym. Na terenie Polski nie dysponowali helikopterem. Pojawiła się propozycja, że uruchomią transport z Berlina do Gorzowa, a następnie do Grudziądza. Byliśmy tym zainteresowani, ale kwota za taką usługę okazała się jednak astronomiczna - wyjaśnia Cichoracki.

Czytaj także: O taką pierwszą linię bił się trener Chomski. Łaguta sam na polu walki

Grudziądzanie musieli zatem skorzystać z innego rozwiązania. - W nocy nie było opcji załatwienia helikoptera LPR. Wtedy na wysokości stanął pan Jacek Bossy z Gorzowa, który w ciągu godziny podstawił specjalistyczną karetkę. Z tego miejsca bardzo mu dziękujemy. Patryk o 22:00 wyjechał z Gorzowa i był na miejscu o drugiej w nocy. Dzięki zastępcy dyrektora szpitala pana Jarosława Borynia i pracownikom SOR-u bardzo szybko trafił na oddział urazowo – ortopedyczny. Tam przeszedł dodatkowe badania, a 10:00 był wieziony na salę operacyjną - tłumaczy Cichoracki.

Operacja przebiegła pomyślnie. Patryk Rolnicki leży już na sali pooperacyjnej. Tam pozostanie do środy lub czwartku. Później trafi na oddział rehabilitacji. - Nie wiemy, ile potrwa jego przerwa, ale na dziś nie należy zakładać, że to koniec sezonu. Nowe informacje podamy po rozmowie z ordynatorem udziału urazowo - ortopedycznego i ordynatorem oddziału rehabilitacji. Szczegółów należy spodziewać się w środę lub czwartek - podsumowuje Cichoracki.

Zobacz również: forBET Włókniarz Częstochowa wypadł poza pierwszą czwórkę. Zobacz tabelę i statystyki PGE Ekstraligi

ZOBACZ WIDEO Adam Skórnicki: Taktyka? Wszystko zależy kto ocenia i jaką ma świadomość na ten temat

Czy GKM Grudziądz zdoła wygrać w tym sezonie na wyjeździe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (36):

 • Dionakra Zgłoś
  co by nie gadac zawodnicy w Grudziądzu mają dobre warunki stworzone zarówno od strony opieki jak i finansowej. Teraz tylko wynikami na torze podziekować.
  • Wilczekq Zgłoś
   Patryk! To się narobiło. Jako kibic Krosna, chciałbym Ci podziękować za wszystkie biegi które odjechałeś zarówno dla Wilków jak i dla GKM. Szkoda, że tak się skończyło. Super
   Czytaj całość
   sezon był przed Tobą. Mam nadzieje, że bezproblemowo znajdziesz pracodawce jako senior. I liczę na to, że będzie to klub z Krosna. Nie załamuj się Patryk! Jeszcze sporo przed Tobą. Cieszyłeś nas swoją jazdą i nadal będziesz to robił. Wierze w to! Trzymaj się tam!
   • Luka SGP Zgłoś
    ehh... szkoda, ale Patryku, na pocieszenie wiedz, ze zdrowo przy****leś! :D
    Wszystkie komentarze (36)

    Komentarze (36)

     Wszystkie komentarze (36)
     PRZEJDŹ NA WP.PL