WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Peter Kildemand

PGE Ekstraliga: nowe informacje ws. zdrowia Petera Kildemanda. Duńczyk musi pozostać w szpitalu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Peter Kildemand wymagał hospitalizacji na Węgrzech po wypadku w sobotnim SEC Challenge. Duńczyk czuje się już lepiej, ale nadal pozostaje w szpitalnym łóżku. Doszło u niego m.in. do wstrząśnienia mózgu i złamania nosa.

W sobotnim SEC Challenge miał miejsce groźnie wyglądający upadek Petera Kildemanda. Reprezentant Danii stracił panowanie nad motocyklem w piętnastej gonitwie, co zakończyło się dla niego kontaktem z nawierzchnią (czytaj więcej o tym TUTAJ).

"Peter jest nadal w szpitalu i zalecono mu kilkudniową hospitalizację, tak aby bezpiecznie wrócił do zdrowia po paskudnym wypadku. Doznał silnego wstrząśnienia mózgu, złamanego nosa. Ma też ranę pod okiem, bo został uderzony kierownicą" - poinformowano za pośrednictwem social mediów Kildemanda.

Czytaj także: Łaguta najlepszy w SEC Challenge 

Duńczyk w tej chwili potrzebuje odpoczynku, dlatego też w najbliższych dniach nie będzie dostępny w mediach społecznościowych. "Peter potrzebuje jak najwięcej spokoju. Oznacza to dla niego brak telewizji, telefonu, itd. Dziękujemy jednak za wszystkie wiadomości, jakie mu wysyłacie" - dodano w oświadczeniu.

Kontuzja Kildemanda to zła wiadomość dla truly.work Stali Gorzów. Gorzowian wkrótce czekają bardzo ważne mecze w PGE Ekstralidze. W nich rywalem zespołu prowadzonego przez Stanisława Chomskiego będzie Get Well Toruń. Zadecydują one o tym, czy Stal powalczy w tym roku o coś więcej niż utrzymanie (czytaj więcej o tym TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO Żużlowcy Get Well Toruń mogą czuć się urażeni słowami Przemysława TermińskiegoKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy kontuzja Petera Kildemanda to spore osłabienie truly.work Stali Gorzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)
    PRZEJDŹ NA WP.PL