WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Mateusz Jagła

Junior Polonii Bydgoszcz miał być tłem dla rywali. Odjechał najlepsze zawody w karierze

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Kiedy spiker poinformował bydgoskich kibiców, że w meczu z krakowską Wandą wystąpi Mateusz Jagła wielu z nich sądziło, że będzie on jedynie tłem dla swych przeciwników. Tymczasem młodzieżowiec zaprezentował się nad wyraz solidnie.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Prawdopodobnie najlepsze zawody w swojej karierze zaliczył w niedzielę młodzieżowiec ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz Mateusz Jagła. Na domowym torze udało mu się zdobyć pięć punktów i bonus w starciu z Speedway Wandą Kraków. - Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Mojemu teamowi, który zawsze jest dla mnie wsparciem oraz Kamilowi Brzozowskiemu, który pożyczył mi silnik. Chciałbym również pozdrowić mamę, tatę, a w szczególności rodziców - dodaje żartobliwie dwudziestolatek.

Jagła, który w poprzednich latach był obiektem licznych docinek i żartów ze strony kibiców zaliczył ostatnio niesamowity progres. - Duża w tym zasługa nowego silnika. Poza tym, sporo ćwiczyłem refleks. Do tego sezonu jestem o wiele lepiej przygotowany i dużo bardziej zmotywowany - deklaruje. - Czułem się dziś bardzo szybki. Bardzo podoba mi się też atmosfera panująca w klubie. Mam nadzieję, że dostanę szansę na występ również w Krakowie oraz że zdobędę tam tyle samo punktów - mówi.

Dwudziestolatek dużo zawdzięcza osobie nowego trenera Polonii - Ryszarda Franczyszyna. - Trener jest zawsze między nami - młodzieżowcami. Nieważne czy są to zawody, czy trening.  Zawsze mówi nam jak mamy jeździć, wytyka błędy i tłumaczy jak je poprawić. Mam nadzieję, że trener i reszta chłopaków zostaną z nami jak najdłużej - kończy.

ZOBACZ WIDEO Mistrzowie Polski nadal bez porażki. Zobacz skrót meczu Fogo Unia Leszno - Stelmet Falubaz Zielona GóraCzy Mateusz Jagła powinien wystąpić w kolejnych meczach Polonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL