Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mecz Apatora we Wrocławiu WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Mecz Apatora we Wrocławiu.

PGE Ekstraliga. Get Well na dnie tabeli. Jason Doyle widzi przyczynę słabości zespołu.

Konrad Mazur
Konrad Mazur
Piąty mecz i tyle samo porażek. Get Well Toruń przegrał w Lublinie 42:48. Miało być przełamanie. Ruchy poczynione przed tym spotkaniem dały pewien impuls, ale nie zwycięstwo. Jason Doyle widzi główny problem w szeregach torunian.

Australijczyk nie ma się czego wstydzić. Jedzie jak na mistrza świata i lidera przystało. Piętnaście punktów było najlepszym wynikiem wśród torunian w Lublinie. Ambitna postawa Get Well Toruń nie przyniosła zwycięstwa. - Wiedzieliśmy, że będzie bardzo trudno, tym bardziej z powodu powrotu Łaguty. Jechali bez AJ-a. Łaguta pokazał w sześciu biegach jak wielkim jest zawodnikiem. Byliśmy blisko zrobienia dobrego rezultatu. Pozostawiliśmy dobre wrażenie. Na szczęście bonus pozostaje sprawą otwartą - mówił zaraz po meczu Jason Doyle.

Brak Jacka Frątczaka, Norberta Kościucha i spotkanie scalające zespół miały pomóc torunianom w osiągnięciu dobrego wyniku. O ile w perspektywie meczu rewanżowego można mówić o dobrej prognozie, tak w Lublinie nie osiągnięto, tego czego chciano. - Oczywiście presja jest na menedżerze i na klubie. Jednak to my mamy wozić punkty. Teraz nie dopięliśmy swego, choć było blisko. Ten sezon będzie dla nas bardzo trudny, ale miejmy nadzieję wyjdziemy z tego obronną ręką - powiedział mistrz świata 2017.

Sytuacja Get Well jest nie do pozazdroszczenia. Złożyło się na to kilka rzeczy, w tym kontuzja Doyle’a w jednym ze spotkań. Adam Krużyński, przewodniczący rady nadzorczej klubu nie sieje jednak paniki, wierzy, że zespół współpracujący ze sobą ma szansę na odbicie się od dna. Torunianie muszą wziąć się w garść, aby utrzymać ligowy byt. - Wnioski? Tylko jeden, musimy zacząć zbierać punkty. Główna przyczyna naszego położenia jest taka, że nie mamy wyrównanej ekipy. W innych drużynach juniorzy robią po 6-7 punktów, a tym samym u nas piątka seniorów nie ma granicy błędu i musimy wygrywać w każdym wyścigu. Seniorzy czują na sobie presję, ale nie poddajemy się i postaramy się zwyciężyć w piątek - zaznaczył Doyle. 

Zobacz także: Łaguta wchodzi z buta (siódemka kolejki)

Wielu zawodników przyjeżdżało w tym roku do Lublina po raz pierwszy w życiu, bądź po paru latach przerwy. Doyle ostatni raz przy Zygmuntowskich ścigał się pięć lat temu. Teraz był pod olbrzymim wrażeniem, jak wielki boom panuje tu na żużel. - Tor był bardzo fajny, ale to nie jest najważniejsze, lecz to co tu zastaliśmy. Fani klaskali nam, mimo że byliśmy drużyną przeciwną. Jeździmy po różnych stadionach, ale ci ludzie mają w sobie coś szczególnego. Oni kochają żużel, nawet jeśli drużyna miejscowa przegrywa. Atmosfera tutaj jest niesamowita. Lublin zasługuje na żużel na najwyższym poziomie - zakończył 33-latek.

ZOBACZ WIDEO Żużlowcy Get Well Toruń mogą czuć się urażeni słowami Przemysława Termińskiego

Czy formacja juniorska to największy problem Get Well Toruń w tym roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

 • Terolo Zgłoś
  Doyl i Jack i Lublin ma majstra :)
  • KACPER-U.L Zgłoś
   Jeśli Doyle to wie,Jacka siłą przetrzymają na zwolnieniu zaś Cytryna zdopinguje swoich rodaków do umierania za Well,a z drugiej strony syndrom Crumpa u Bartka po wczorajszym występie w
   Czytaj całość
   lidze szwedzkiej plus absencja Kildemanda to cienko widzę Stal Zmory na MA w piątek.Czuję w kościach,że w tym sezonie zostanie pobity rekord wpisów na relacji live z MA,i zapewne redaktor Dariusz nie omieszka zrobić o tym osobnego felietonu.Przecież należy się chwalić.A,swoją cegiełkę w tym będą mieć te dwa pikniki którzy nie rozstają się z telefonem przed,w trakcie,i po meczu.A,w trakcie to już szczególnie.Piszą ze stadionu nawet bez klawiatury w telefonie:)
   • głos z Rzeszowa 61 Zgłoś
    5-ciu w miarę dobrych seniorów po 9 pkt i mamy 45 pkt . Seniorzy nie jada a jeszcze maja bonusa , chorego bonusa regulaminowego w postaci J.H. pod 8 lub 16 .
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

    ×
     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL