Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki (z lewej)WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki (z lewej)

PGE Ekstraliga. Piotr Pawlicki oszukał sędziego. To była prawie perfekcyjna kolejka (ranking sędziów)

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Tak dobrze nie było już dawno. Tylko jeden błąd sędziego w szóstej kolejce PGE Ekstraligi. Popełnił go Artur Kuśmierz, który prowadził spotkanie Fogo Unia Leszno - Stelmet Falubaz Zielona Góra. Pozostali arbitrzy byli w znakomitej formie.

Sędzia Kuśmierz popełnił duży błąd przy okazji wyścigu szóstego, kiedy start "na dwa razy" wykonał Piotr Pawlicki. Bieg powinien zostać przerwany, a zawodnikowi należało się ostrzeżenie. Arbiter jednego z liderów Fogo Unii upomniał, ale zrobił to dopiero po zakończeniu wyścigu. Powtórki zatem nie było. Pawlicki na całej sytuacji mocno skorzystał. Już w pierwszym łuku był zdecydowanie przed rywalami i pomknął do mety po trzy punkty. Poza tym Artur Kuśmierz więcej razy się nie pomylił, więc otrzymuje od nas piątkę. Duży plus za wyścig 11., kiedy arbiter wyłapał, że na starcie czołgali się Martin Vaculik i Dominik Kubera.

Bezbłędni byli natomiast Piotr Lis, Michał Sasień i Krzysztof Meyze. Wszyscy otrzymują szóstkę. Ten pierwszy prowadził spotkanie w Gorzowie. W pierwszym wyścigu tego meczu w taśmę wjechał Antonio Lindbaeck, który został wykluczony. Szweda do ruchu sprowokował Peter Kildemand, który otrzymał za to ostrzeżenie. Bardzo dobra decyzja. W powtórce doszło do karambolu z udziałem Patryka Rolnickiego. Sędzia słusznie nie szukał winnego i zarządził powtórkę w pełnej obsadzie.

Zobacz także: Leon Madsen zapowiada powrót Włókniarza

Duży plus za spostrzegawczość dla Michała Sasienia za wyścig szósty meczu forBET Włókniarz - Betard Sparta. Wielu obserwatorom wydawało się, że konieczna była powtórka, bo do przodu wyskoczył Matej Zagar. Start zawodnika w kasku czerwonym był jednak reakcją na ruch taśmy. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i bieg nie powinien być przerwany. Na starcie drgnął również Max Fricke, ale na tym nie skorzystał. Australijczyk otrzymał zatem ostrzeżenie po zakończeniu rywalizacji.

ZOBACZ WIDEO Stal Gorzów stawia na widowiska, ale nie jest to komfortowe dla zawodników z problemami

Zobacz także: Karol Ząbik: Jest iskierka nadziei. Z optymizmem patrzę na mecz z Gorzowem

Wiele pracy nie miał również Krzysztof Meyze w Lublinie. W wyścigu piątym poradził sobie z niesfornym Grigorijem Łagutą, który stał za daleko taśmy i bardzo długo nie chciał podjechać bliżej. Arbiter nie odpuścił i ustawił Rosjanina zgodnie z przepisami, a biegu żużlowiec Speed Car Motoru otrzymał upomnienie.

Ranking sędziów PGE Ekstraligi:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1.Krzysztof Meyze46,00
2.Piotr Lis45,88
3.Michał Sasień35,33
4-5.Artur Kuśmierz45,00
4-5.Paweł Słupski25,00
6.Remigiusz Substyk54,90
7.Jerzy Najwer12,00


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy zgadzasz się z ocenami dla sędziów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Tom. Zgłoś
  ---> Do moderacji WPSF, nagminnie usuwającej posty użytkowników stwierdzające jedynie ZAISTNIALE FAKTY i domagające się jedynie informacji od tego portalu:>Art. 54. Zasada wolności
  Czytaj całość
  poglądówDz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane....>@Redakcja WPSF>>>Od 16.05.2019 nie działają najistotniejsze dla forumowej społeczności funkcje portalu:> zablokowaliście tablice użytkowników> zablokowaliście "Społeczność" (wgląd w blogi, statusy)> zablokowaliście funkcję "Odpowiedz" na blogach, w kokpicie i na profilu> zablokowaliście wstawianie zdjęć do galerii i do blogów> zablokowaliście funkcję "pokaż więcej" w kokpicie i na profilu (widoczna tylko 1 strona)>>>>>>>>>>>>>>>oraz w zakładce "Kibice" (widać aktywność tylko z ostatnich kilku minut)......itd.Wprowadzone znienacka blokady zmieniają radykalnie profil portalu, bulwersują i zniechęcają uczestników forum do dalszej aktywności. Skandalem jest też brak jakiejkolwiek informacji nt. przyczyn wprowadzenia tak istotnych zmian.
  • ed64 Zgłoś
   Panowie ostrożnie z tymi hymnami pochwalnym jest poprawa ale do dobrego i obiektywnego sędziowania dużo brak.W niby najlepszej lidze świata co jest brednią a co z wysłaniem do szpitala
   Czytaj całość
   Rolnickiego czy te kleszcze zawodników Stali były dobre nareszcie ktoś się wziął za komisarzy torów tory stają się bezpieczniejsze i równe dla wszystkich zawodników.Tylko biadoli biedak Cieślak znany cudotwórca i arcymistrz w preparowaniu torów udawało mu się w Wrocławiu i Zielonej Górze a w mieście cudów w Częstochowie gdzie go sędzia i komisarz przypilnowali kompromitacja za kompromitacją nawet wysyłanie do szpitala zawodnik ów tak jak w Toruniu Zagar wysłał Doyla nie pomaga tylko szkoda że mecze ciągną się jak flaki z olejem kopanie dołków jazdy próbne wyścig trwa minutę a przygotowanie do wyścigu 4 minuty.W Anglii i Danii kibice powiedzieli dość tym maratonom żużlowym i przepisy zmieniono już w innym tempie przebiegał Grand PRI w Warszawie
   • rose.yeah.bunnyXD Zgłoś
    uwazam ze jesli arbitrzy dali żk Janosiowi w Gdz-u to powinni rowniez rowno dac Piotrowi, aczkolwiek, sam bym nie dal żk, po prostu ostro przeszarżowane, super ze wszyscy sie otrzepali ze
    Czytaj całość
    żwiru :)
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL