Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg Hancock WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Greg Hancock.

Greg Hancock ponownie na torze. 4-krotny mistrz świata jeździł w City of Industry

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Z uwagi na chorobę żony Greg Hancock zawiesił swoje starty i powrócił do Stanów Zjednoczonych. W minioną środę ponownie pojawił się na torze. Czterokrotny mistrz świata jeździł w kalifornijskim City of Industry.

Po tym, jak licencji nie otrzymała Stal Rzeszów Greg Hancock pozostawał bez klubu w polskiej lidze. Jego pierwszym startem w tym sezonie miał być Turniej o Puchar Prezydenta Gdańska, jednak w ostatniej chwili wycofał się z tych zawodów.

Później czterokrotny mistrz świata zrezygnował także z udziału w Grand Prix Polski w Warszawie, informując jednocześnie, że jego żona zmaga się z rakiem piersi (więcej informacji znajdziesz TUTAJ).

Amerykanin wraz z rodziną powrócił do Stanów Zjednoczonych. Tam stara się być blisko żużla. 11 maja Greg Hancock pojawił się na torze w Auburn, gdzie w zawodach w kategorii 250cc startował jego najstarszy syn Wilbur. 14-latek zajął trzecie miejsce (szczegółowe wyniki znajdują się TUTAJ).

Nieco ponad dwa tygodnie później Hancock przyjechał do City of Industry, gdzie odbył się memoriał Connora Penhalla - syna dwukrotnego mistrza świata Bruce'a Penhalla. Przed rozpoczęciem zawodów 49-latek wsiadł na motocykl, aby odjechać kilka treningowych okrążeń. W trakcie turnieju natomiast uczestniczył w pokazowym wyścigu z legendą motocrossu Jeffem Wardem.

Poniżej prezentujemy zapis wideo z obu przejazdów z udziałem Grega Hancocka.


Czytaj także:
Nice 1.LŻ. Duże wzmocnienie Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Kim Nilsson na pokładzie
Lider Nice 1. LŻ przed trudnym zadaniem. Klindt wskazuje elementy kluczowe do zwycięstwa


ZOBACZ WIDEO Żużlowcy Get Well Toruń mogą czuć się urażeni słowami Przemysława TermińskiegoTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • smok Zgłoś
    Bardzo krótkie tory i mocno techniczny żużel. Tu sprzęt nie ma aż takiego znaczenia. Przy wyjściu z łuku zaraz trzeba wejść w następny. Dla mnie super.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL