Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Gomólski i Krystian Pieszczek WP SportoweFakty / Joanna Michalkiewicz / Na zdjęciu: Kacper Gomólski i Krystian Pieszczek

Nice 1.LŻ. Wybrzeże - Orzeł. Świetny Gomólski, łódzcy juniorzy statystami (noty)

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie pozostawiło w sobotę wątpliwości i pokonało Orła Łódź 31:17. W drużynie znad morza świetnie spisał się Kacper Gomólski, a z dobrej strony pokazali się też pozostali zawodnicy. W Orle statystowała cała trójka juniorów.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Noty dla zawodników Orła Łódź:

Kamil Kiełbasa 1. Junior Orła Łódź nie miał łatwego zadania. Pojechał w meczu ze względu na kontuzje Tobiasza Musielaka i Hansa Andersena. Wyjechał na tor dwukrotnie i tyle samo razy dojeżdżał do mety bardzo daleko za rywalami.

Kai Huckenbeck 4+. Niemiec rozpoczął mecz doskonale, od pokonania mocnej gdańskiej pary Mikkel Bech - Kim Nilsson. W kolejnym wyścigu pokonał na dystansie Krystiana Pieszczka. Niestety później zapoznał się z nawierzchnią gdańskiego toru i musiały się nim zająć służby medyczne.

Rafał Okoniewski 3. Poza jednym bardzo dobrym wyścigiem, w którym minął Jacoba Thorssella, bezbarwny występ doświadczonego zawodnika.

ZOBACZ WIDEO Zeszłoroczny sezon mógł uśpić Włókniarza. Czy należało mocniej powalczyć o Vaculika?

Rohan Tungate 2. Na tor wyjechał dwa razy i pokonał jedynie Karola Żupińskiego. Nie zasłużył na wyższą ocenę niż "dwójka".

Łodzianie nie mogli wygrać w tak osłabionym składzie. Zobacz więcej!

Daniel Jeleniewski 3-. Lublinianin również dwukrotnie wystąpił na gdańskim torze. Najpierw pokonał dwóch juniorów, później uczestniczył w najciekawszym wyścigu spotkania. Nie było to jednak jego zasługą, a Kima Nilssona który go minął w efektowny sposób.

Piotr Pióro 1. Co prawda pojechał w biegu młodzieżowym dużo lepiej od Dawida Wawrzyniaka, jednak nie jest to wielki powód do chluby. Nie pokonał ani jednego rywala, choć dwukrotnie ścigał się z teoretycznie najsłabszym w gdańskiej drużynie Denisem Zielińskim.

Dawid Wawrzyniak 1. Wyjechał na tor w biegu juniorów i pękła mu opona na czwartym miejscu. Później został zmieniony przez trenera Lecha Kędziorę. Zdecydowanie nie jest to jego sezon.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Mikkel Bech 3-. Nie był to wielki mecz w wykonaniu kapitana Zdunek Wybrzeża. Dwa razy wyjechał na tor i przegrywał z łódzkimi seniorami oraz wygrywał z juniorami Orła. Tak naprawdę nie zdążył pojechać na tyle razy, by móc go realnie ocenić.

Kim Nilsson 4+. Kibice mogli żałować przerwanego meczu ze względu na występ Kima Nilssona. Co prawda zaczął od porażki z Huckenbeckiem, jednak w drugim swoim starcie efektownie pokonał Daniela Jeleniewskiego. Szwed pokazał potencjał, prawdziwa próba dopiero przed nim.

Krystian Pieszczek 4. Wychowanek gdańskiego klubu zaczął od podwójnej wygranej z najsilniejszą parą Orła Łódź. Tworzył tego dnia bardzo dobrą parę z Kacprem Gomólskim. Było blisko ideału, jednak na drugim okrążeniu swojego ostatniego wyścigu dał się objechać Kaiowi Huckenbeckowi.

Podwójna wygrana Zdunek Wybrzeża. Zobacz więcej!

Kacper Gomólski 6. Na taki występ Kacpra Gomólskiego czekali kibice z Gdańska. Dwa razy wyjechał na tor i był bezbłędny. Nie tylko punkty, ale również styl jazdy nie pozwalają się przyczepić czegokolwiek. Zawodnik może żałować tego, że spadł deszcz, gdyż zasłużył na to, by zarobić za sobotę o wiele więcej.

Jacob Thorssell 5. Szwed również był bliski zdobycia kompletu punktów, jednak dał się minąć w swoim drugim starcie Rafałowi Okoniewskiemu. Mimo wszystko Thorssell kolejny raz pokazuje wysoką formę. Jego miejsce w składzie Zdunek Wybrzeża jest niezagrożone.

Karol Żupiński 3+. W rywalizacji z juniorami, Żupiński nie dał szans rywalom pokazując, że należy do najlepszych młodzieżowców w lidze. Później upadł na tor, jednak wstał i próbował ukończyć wyścig. Poprawny występ wychowanka Wybrzeża.

Denis Zieliński 4. W ostatnim czasie Zieliński poczynił spore postępy. Już teraz stanowi wraz z Żupińskim solidną parę, co pokazał wygrywając podwójnie bieg młodzieżowy. Później jeszcze raz wygrał z juniorem Orła.

SKALA OCEN
6 - Fenomenalnie
5 - Bardzo dobrze
4 - Dobrze
3 - Przeciętnie
2 - Słabo
1 - Kompromitacja

Czy Kacpra Gomólskiego stać na to, by do końca sezonu był mocnym punktem Zdunek Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL