Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Buczkowski, Przemysław Pawlicki WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Krzysztof Buczkowski, Przemysław Pawlicki

Żużel. PGE Ekstraliga: fatalny upadek w Grudziądzu. Motocykl poleciał w kierunku trybun

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do fatalnego upadku doszło w meczu PGE Ekstraligi pomiędzy MRGARDEN GKM Grudziądz a Fogo Unią Leszno. W piątym wyścigu zderzyli się Emil Sajfutdinow i Krzysztof Buczkowski, a jeden z motocykli przekoziołkował przez bandę i poleciał w trybuny.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Początek meczu w Grudziądzu pokazał, że Krzysztof Buczkowski imponuje sporą prędkością na torze przy ul. Hallera. W piątym wyścigu swoją szansę na pokonanie zawodnika MRGARDEN GKM-u Grudziądz wyczuł jednak Emil Sajfutdinow. Rosjanin zaatakował rywala przy wejściu w drugi łuk, ale zahaczył przy tym o jego rękę.

Szarża Sajfutdinowa zakończyła się fatalnym upadkiem obu żużlowców, a jeden z motocykli trafił w dmuchaną bandę, po czym przekoziołkował w kierunku trybun. Na szczęście żadnemu z kibiców nic się nie stało.

Czytaj także: Fatalne sędziowanie w Krsko

- Sajfutdinow przyciął do małej, zrobił sobie długą prostą. Tyle że na torze w Grudziądzu są wąskie wejścia w łuk, trzeba w nich szybko zawracać - analizował wypadek Robert Wardzała w nSport+.

Obaj żużlowcy wrócili do parku maszyn o własnych siłach i są lekko poobijani, więc skończyło się na strachu. Sędzia Jerzy Najwer uznał Sajfutdinowa winnym spowodowania upadku i wykluczył go z powtórki feralnego wyścigu.

Czytaj także: Zmarzlik z piekła do nieba w ciągu jednej doby

MrGarden GKM Grudziądz
Fogo Unia Leszno
45:45Bieg .
Relacja Live

ZOBACZ WIDEO Bartosz Smektała skupia się na zawodach młodzieżowych, ale o Grand Prix też powalczyna Facebooku.

Komentarze (9):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Oglądając mecz będąc obiektywny Emil nie słusznie był wykluczony z biegu Takie jest moje zdanie.Każdy może mieć inne.Leszno wywozi punkt z GKM .Zobaczymy jak będzie w rewanżu które
  Czytaj całość
  się rozpoczną w kolejna niedzielę.
  • inczuczuna UL Zgłoś
   Szarża była mocna, ale przyznam szczerze, że Buczek kładł się na Emila. Widać to szczególnie z tyłu. Cóż. . .
   • siber Zgłoś
    Należała się czerwona kartka dla ruska . Po kilku szarżach w Czewie myśli ,że już mu wszystko wolno ! Swoją chamską jazdą doprowadzi do tragedii .Dla ochłody głowy - czerwień
    Czytaj całość
    ,bo jeszcze doprowadzi do tragedii . Tylko sędzia clown ,który nie zareagował na latający motor na trybunie !
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL