Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion w TeterowGetty Images / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: stadion w Teterow

Cykl Grand Prix zostaje w Teterow. Znana data przyszłorocznej rundy

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Turniej o Grand Prix Niemiec w dalszym ciągu rozgrywany będzie na Bergring Arenie w Teterow. Znana jest już data przyszłorocznych zawodów, ogłoszono także, że będzie on połączony z obchodami 100-lecia sportu motocyklowego w Niemczech.

Cykl SGP po raz pierwszy zagościł w Teterow przed trzema laty. Na Bergring Arenie odbył się wówczas 200. turniej w historii zmagań, a po zwycięstwo sięgnął Jason Doyle. W kolejnych edycjach na najwyższym stopniu podium stanęli Matej Zagar i Tai Woffinden.

Wiadomo już, że w Teterow odbędą się jeszcze przynajmniej dwa turnieje o indywidualne mistrzostwo świata. Najbliższy zaplanowany został na 31 sierpnia. Datę kolejnego wyznaczono na 30 maja 2020 roku.

- To prawdziwa przyjemność organizować Grand Prix w Teterow we współpracy z lokalnym klubem - powiedział wiceprezes firmy IMG Paul Bellamy w rozmowie z portalem speedwaygp.com. - Było oczywiste, że w Niemczech jest popyt na żużel na najwyższym poziomie - dodał.

ZOBACZ WIDEO Czy bunt zawodników był potrzebny? Bartosz Smektała o odwołanym finale Złotego Kasku

Czytaj także: Żużel. Gortat zarejestrował związek zawodowy koszykarzy. Cegielski jest bliski założenia związku żużlowców

Przyszłoroczne zawody w Teterow połączone zostaną z obchodami 100-lecia sportu motocyklowego w Niemczech. - Wydarzenie będzie czymś wyjątkowym. Klub i wiele osób są niezwykle zaangażowani w organizację. To będzie wielkie wydarzenie dla nas, jak i dla niemieckiego żużla w ogóle - powiedział Adi Schlaak z MC Bergring Teterow.

Czytaj także: Żużel. Matej Zagar ma refleks szachisty? Nigdy nie był demonem prędkości na starcie - mówią eksperci

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Grand Prix Niemiec powinno być rozgrywane w Teterow?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL