Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Norbert Kościuch, Jason DoyleWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Norbert Kościuch, Jason Doyle.

Żużel. Kontrola na meczu Get Well Toruń - truly.wok Stal Gorzów. Szukali dziurawych gaźników

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Przed ostatnim meczem Get Well - Stal zostały skontrolowane motocykle wszystkich zawodników. Szukano dziurawych gaźników, bo ostatnio środowisko aż huczy o dopingu technologicznym na masową skalę.

Gaźniki wszystkich zawodników jadących w meczu Get Well Toruń - truly.work Stal Gorzów (49:40) zostały skontrolowane przed ostatnim meczem tych drużyn. Kontrola miała związek z tym, że ostatnio bardzo dużo mówi się o stosowaniu nieregulaminowych gaźników. Żużlowcy mają korzystać z dziurawych gaźników, względnie takich, które stosowane są w sidecarach. Mają one większą średnicę gardzieli, ale na zewnątrz wyglądają tak samo, jak te stosowane w speedway'u.

Kontrola nic nie wykryła, choć przed meczem wyrokowano, że jak nic dojdzie do wpadki. To by znaczyło, że stosowanie gaźników z sidecarów to tylko plotki. Tak samo, jak korzystanie z dziurawych gaźników. Z drugiej strony ci, którzy mówią o dopingu technologicznym, przekonują, iż sędziowie mają niewystarczające narzędzia, a oszuści potrafią się świetnie maskować. Gaźnik można wymienić w 40 sekund.

Czytaj także: Dziwny płomień w motocyklu Grigorija Łaguty. Zawodnik tłumaczy

Podobno żużlowcy mają swoje sposoby na przechytrzenie arbitrów. Każdy z nich jest zaopatrzony we flamaster i kolorowe karteczki, których sędziowie używają do oznaczania skontrolowanych gaźników. To pozwala im rzekomo oznaczać w identyczny sposób nieregulaminowe gaźniki i wymieniać je tuż przed biegiem. Po wyścigu ma następować kolejna wymiana, tak żeby nie wpaść na ewentualnej drugiej kontroli.

Zarówno w Ekstralidze, jak i w środowisku sędziowskim można usłyszeć zapewnienia, że władze i komisarze techniczni, ale i też arbitrzy robią co w ich mocy, by sprawdzić, czy zawodnicy jadą na regulaminowym sprzęcie. Nikt dotąd nikogo za rękę nie złapał.

ZOBACZ WIDEO W PGE Ekstralidze poza wyścigami na torze, jest też rywalizacja działaczyPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy dotychczasowe kontrole sprzętu są wystarczające?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (34):

 • Fuszera Zgłoś
  Ja się nie dziwię, że nie znaleźli. Przeciez dziury miały być w silnikach a oni w gaźnikach szukali.Ten Ostafinski to się zdecydować nie może gdzie ta dziura.... Obie
  Czytaj całość
  "gaznikowa i silnikowa"są tak blisko siebie, że nie łatwo o pomyłkę pfff
  • Kacperek Zgłoś
   Najlepiej jakby każdy zawodnik nażarł się proszku IXI dodał do tego trochę trocin i nafty a to wszystko popił jeszcze roztworem kwasu solnego z jakimś dopalaczem
   Czytaj całość
   i aby wciągnął ścieżkę hery , no i wtedy mielibyśmy meczyk zgrai przygłupów , debili + ci co siedzą na trybunach oglądając te idiotyczne wyścigi w lewo za ciężko zarobione pieniądze .
   • st7 Zgłoś
    Gdzie tylko jaki przekret to i laguta jest tam tez,zastanawiajace.
    Wszystkie komentarze (34)

    Komentarze (34)

    ×
     Wszystkie komentarze (34)
     PRZEJDŹ NA WP.PL