Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Przedpełski w walce z Rune Holtą WP SportoweFakty / Tomasz Sieracki / Na zdjęciu: Paweł Przedpełski w walce z Rune Holtą

Żużel. Rune Holta nie zasłużył na to, żeby być kevlarem. Dlatego jedzie do Niemiec, by odzyskać formę

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Get Well Toruń wyjaśnia, dlaczego Rune Holta, zamiast pojawić się w składzie na wyjazdowe spotkanie ze Stalą, jedzie na zawody do Niemiec. Okazuje się, że w Gorzowie Holta byłby kevlarem, a na to nie ma zgody.

Rune Holta jest słaby. Zawsze długo wchodził w sezon, a na początku tego przytrafiła mu się dodatkowo ciężka kontuzja, która mocno go wyhamowała. Dlatego zawodnika nie ma w składzie na wyjazdowy mecz Get Well Toruń z truly.work Stalą Gorzów.

- Moglibyśmy wpisać Rune do składu, mógłby z nami pojechać, ale nie pojechałby w żadnym biegu - tłumaczy nam Adam Krużyński ze sztabu szkoleniowego Get Well. - Mamy zbyt wiele szacunku dla tego zawodnika, żeby robić coś takiego. Zresztą nie ma sensu, żeby kręcił się bezczynnie w parku maszyn, skoro w tym czasie może jechać w Niemczech. Tam ma zawody w sobotę i w niedzielę, a to dla niego szansa na wiele biegów i zyskanie większej pewności siebie w trakcie jazdy, bo tego mu najbardziej brakuje.

Czytaj także: To on zarządza emocjami na stadionie Motoru Lublin

Z tego, co mówi Krużyński, jasno wynika, że Holta byłby w Gorzowie kevlarem, bo od początku meczu byłby zastępowany przez rezerwowego Jacka Holdera. Klub zdecydowanie dobrze zrobił, zgadzając się na start Runego w Niemczech. Sfrustrowany siedzeniem w gorzowskim parku maszyn Holta tylko by przeszkadzał. Lepiej będzie, jeśli w tym czasie będzie rywalizował na torze i nadrabiał stracony czas.

- Oczywiście Rune jest pod parą i jeśli zdarzy się coś nieprzewidzianego, to po sobotnich zawodach w Niemczech przyjedzie do Gorzowa - wyjaśnia Krużyński. - Swoją drogą, to chciałbym, żeby wszyscy reagowali na trudne decyzje tak jak on. Z jego strony jest pełne zrozumienie, on jest sercem z drużyną. Mogę go też pochwalić za odpowiedzialność. Wierzę w to, że za chwilę bardzo nam pomoże.

Czytaj także: Ostafiński: Chemia i dziurawe gaźniki. Łap oszusta

ZOBACZ WIDEO Zeszłoroczny sezon mógł uśpić Włókniarza. Czy należało mocniej powalczyć o Vaculika?

Czy starty w Niemczech pomogą Holcie odbudować formę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • Terolo Zgłoś
  Holta powinien zostać w Czewie tam zawsze dobrze mu szło .W Toruniu zawsze ma pecha szkoda go ,to naprawdę dobry zawodnik .Pamiętam jak jeszcze na stary stadion na Broniewskiego wpadła
  Czytaj całość
  Czewa a nasz Apator naszpikowany gwiazdami przegrał ważne spotkanie i to głownie była zasługa Runego który walnął coś blisko kompletu cały stadion mu wtedy klaskał bo jechał jak Mistrz .
  • rose.yeah.bunnyXD Zgłoś
   Norwego potrzebuje więcej obycia i jazdy. nie ma jednak watpliwosci jesli chodzi o przygotowanie sprzetowe, tutaj jest dobrze w mojej ocenie. Rune musi nabyc obycia, musi czesto startowac z
   Czytaj całość
   przeciwnikami, a gdy dojdzie do formy jezdzieckiej, wtedy nie widzialbym problemu aby dac mu szanse.
   • Qupashitu Zgłoś
    Holta to powinien dać spokój zawodowym żużlem i ewentualnie pobawić się w ligi niemieckie, czeskie, francuskie, fińskie, itp. Nawet na naszą II ligę się nie nadaje.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL