Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk DudekWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Patryk Dudek

Żużel. Patryk Dudek zadowolony z nowego sprzętu. Pojechał "z marszu" i wszystko zagrało

Ewelina Bielawska
Ewelina Bielawska
Bohaterem niedzielnego spotkania Falubazu z Włókniarzem był Patryk Dudek, zdobywca 13 punktów. - Pojechałem z marszu i wszystko zagrało. Jestem mega zadowolony - przyznał z uśmiechem na twarzy.

W poprzednich spotkaniach jeździł w kratkę, ale tym razem przyczynił się do wygranej swojej drużyny w meczu z Włókniarzem Częstochowa (49:41). - Mam nowy sprzęt, który w ciemno zakupiłem w tamtym tygodniu. Używałem go podczas tego meczu i jestem mega zadowolony. Nowy silnik bardzo mi pasował - przyznał Patryk Dudek.

- Nie trenowałem w Zielonej Górze ze dwa tygodnie i to też chyba dobrze mi zrobiło, bo czasami za dużo jazdy na własnym torze przeszkadza. Człowiek gubi się w przełożeniach i miesza mu się w głowie. Pojechałem "z marszu" i wszystko było idealnie dopasowane, wszystko zagrało - dodał żużlowiec.

Zawodnik w ostatnim czasie zanotował dwa upadki, które odbiły się na stanie jego zdrowia. W związku z tym postanowił po Grand Prix w Warszawie wziąć wolne od żużla i dojść do pełni formy. Jak przyznaje, była to dobra decyzja. - O wiele lepiej czuję się teraz na motocyklu. Jeszcze tydzień temu nie było tak przyjemnych startów jak teraz. Kość ogonowa wciąż była odczuwalna, a teraz nie ma już boleści.

Zobacz także: Włókniarz przegrał jednak z Falubazem. Bohaterem Patryk Dudek.
 
Stelmet Falubaz Zielona Góra na półmetku rundy zasadniczej zajmuje drugie miejsce w tabeli. - Myślę, że możemy tylko żałować przegranej we Wrocławiu. Mogliśmy tam lepiej pojechać. Gdybym w Lesznie punktował na swoim poziomie, to też ten wynik wyglądałby inaczej. Uważam, że mamy jeszcze rezerwy. Jeśli wszyscy pojedziemy na swoim poziomie, to możemy walczyć wszędzie o dobry rezultat - stwierdził.

Zobacz również: Wiemy, dlaczego Patryk Dudek jest taki szybki.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Smektała skupia się na zawodach młodzieżowych, ale o Grand Prix też powalczyAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Patryk Dudek sięgnie w tym roku w Grand Prix po złoty medal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL