Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kraksa Jakuba Jamroga WP SportoweFakty / Krzysztof Urban. / Kraksa Jakuba Jamroga.

Plaga wypadków w Lublinie. Mamy kontrowersję po upadku Jamroga

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Sypią się iskry w meczu Speed Car Motoru Lublin z Betard Spartą Wrocław. W pięciu wyścigach były już trzy upadki. Ten Jakuba Jamroga po kontakcie z Mikkelem Michelsenem w piątym wyścigu wzbudził bez wątpienia kontrowersje.

Kapitalny pojedynek w wyścigu piątym stoczyli Mikkel Michelsen z Jakubem Jamrogiem. Duńczyk z Polakiem tasowali się praktycznie na każdym wirażu. Na wejściu w pierwszy wiraż ostatniego okrążenia, Michelsen pojechał przy krawężniku. Doszło do kontaktu z Jakubem Jamrogiem, który przewrócił się.

Sędzia Jerzy Najwer nie przerwał wyścigu. Dokończył go i zaliczył wyniki, uznając, że upadek Jakuba Jamroga nastąpił z własnej winy, a nie po ataku Michelsenen. Co prawda, nie zawsze kontakt z rywalem, oznacza faul, ale sytuacja z wyścigu piątego wzbudziła kontrowersje. Ciekawe, jak zostanie ona zinterpretowana w Magazynie PGE Ekstraligi przez Leszka Demskiego. Bez dwóch zdań, sędzia meczu w Lublinie ma pełne ręce roboty i wcale niełatwe decyzje do podejmowania.

- Pościgaliśmy się. Jakub Jamróg mógł utrzymać się na motocyklu - przekazał po rozmowie z Mikkelem Michelsenem, Marcin Kuźbicki, reporter Eleven Sports.

Zobacz także: Była Unia Anderssona, teraz jest Unia Hollowaya
Zobacz także: Kontrola w Lublinie. Sprawdzono beczkę z metanolem i motocykle

ZOBACZ WIDEO: Zawodnik Falubazu panicznie bał się toru w Grudziądzu. Teraz wyjaśnia dlaczego

Czy sędzia Jerzy Najwer podjął słuszną decyzję, zaliczając wyniki wyścigu piątego po upadku Jakuba Jamroga?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

×
    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL