Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Gaszyński (z lewej) i Robert Kempiński (z prawej) WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: Tomasz Gaszyński (z lewej) i Robert Kempiński (z prawej)

PGE Ekstraliga. Robert Kempiński: W Lesznie musisz mieć szybkie motocykle

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Fogo Unia pewnie pokonała MRGARDEN GKM 52:38. Tym samym zgarnęła również punkt bonusowy. - Na tym torze musisz mieć szybkie motocykle. Dzisiaj gospodarze byli lepsi - ocenił po meczu Robert Kempiński.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Niespełna tydzień dzielił dwa mecze Fogo Unii i MRGARDEN GKM. W Grudziądzu padł remis, ale w Lesznie zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze. Według wielu osób wyniki obu tych spotkań mógłby być całkiem inne, gdyby nie upadek Krzysztofa Buczkowskiego w 5. wyścigu pierwszego pojedynku.

Czytaj również: Buczkowski nie lubi upadać

- Gdyby nie tamten upadek uważam, że Krzysiu w Grudziądzu nie przywiózłby dwóch zer i tamten mecz byśmy wygrali. Na pewno tamten upadek jest też jedną z przyczyn jego słabszej dyspozycji w rewanżowym meczu - uważa Robert Kempiński. - W Lesznie jechał dobrze geometrycznie, ale nie mógł znaleźć odpowiedniej prędkości. Tutaj musisz mieć szybkie motocykle - dodał menadżer GKM.

Ponownie w spotkaniu z leszczynianami zawiedli juniorzy z Grudziądza. W sumie w dwóch meczach młodzieżowcy GKM przywieźli tylko 3 punkty. W poprzednich kolejkach ligowych ten wynik był bardziej okazały, ale wtedy w drużynie był Patryk Rolnicki, który teraz leczy kontuzję.

ZOBACZ WIDEO: Żużlowiec Falubazu przeszedł żużlowe piekło. Pojawił się strach przed jazdą

Zobacz również: show Pawlickiego!

- Patryk się kuruje, odbywa teraz rehabilitację. Jak widać po punktacji, odczuwamy jego brak, bo widać po występach Kamila Wieczorka, że nie było naszą pomyłką, iż nie było go wcześniej w składzie drużyny - zakończył Robert Kempiński.

Czy z Rolnickim w składzie GKM wygrałby choćby jeden z dwóch pojedynków z Unią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  P.Kępiński Leszno w tym składzie jest na własnym torze się stało że urwano jeden punkt Lesznu.
  • U.Lissa Zgłoś
   Co trener tyle gdyba, to taki sport jak się pewnego razu wyraził Rolnicki.A jak już gdybamy, gdyby Emil nie leżał to pojechałby lepiej, gdyby Kołodziej i Hampel odpalili to mecz byśmy
   Czytaj całość
   wygrali w cuglach, gdyby,gdyby babcia....itd itp
   • FIS-64 Zgłoś
    "- Gdyby nie tamten upadek uważam, że Krzysiu w Grudziądzu nie przywiózłby dwóch zer i tamten mecz byśmy wygrali. Na pewno tamten upadek jest też jedną z przyczyn jego słabszej
    Czytaj całość
    dyspozycji w rewanżowym meczu - uważa Robert Kempiński"Jak Krzysiu bedzie się tak dalej kładł na wyprzedzającego go zawodnika możecie stracić coś więcej niż punkty...
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL