Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tai Woffinden WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Tai Woffinden

Żużel. PGE Ekstraliga. Tai Woffinden przekazał nowe informacje. Długa przerwa w startach Brytyjczyka

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Czeka mnie miesiąc przerwy i potem zobaczymy w jakim stanie jest moja szyja - powiedział Tai Woffinden. Zawodnik Betard Sparty Wrocław nabawił się poważnej kontuzji w piątkowym meczu PGE Ekstraligi w Lublinie.

W piątkowy wieczór Tai Woffinden trafił do szpitala w Lublinie po wypadku, do którego doszło w pierwszym wyścigu spotkania pomiędzy Speed Car Motorem Lublin a Betard Spartą Wrocław. Diagnoza lekarzy nie była najlepsza. Złamany krąg T3, złamana łopatka oraz obite płuca.

W sobotę aktualny mistrz świata skonsultował się ze specjalistami we Wrocławiu, po czym przekazał kibicom nowe informacje na temat stanu swego zdrowia.

Czytaj także: Zabrakło punktów Buczkowskiego w Lesznie

"Opuściłem szpital w nocy i przejechałem trasę 500 km do Wrocławia, gdzie miałem konsultację ze specjalistami od urazów kręgosłupa. Prześwietlenie wykazało uraz czwartego kręgu oraz łopatki. Czeka mnie miesiąc przerwy i potem zobaczymy w jakim stanie jest moja szyja" - napisał Woffinden w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: Żużlowiec Falubazu przeszedł żużlowe piekło. Pojawił się strach przed jazdą

Kontuzja Woffindena wyklucza go ze startu w Grand Prix Czech, które odbędzie się 15 czerwca w Pradze. Żużlowiec nie będzie mógł też wesprzeć Betard Sparty Wrocław w meczach ligowych, choć w tym przypadku wrocławianie będą mogli skorzystać z zastępstwa zawodnika.

Czytaj także: Dodatkowa kontrola po meczu w LesznieTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy kontuzja pozbawia Taia Woffindena szans na obronę tytułu mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (68):

Wszystkie komentarze (68)

Komentarze (68)

×
    Wszystkie komentarze (68)
    PRZEJDŹ NA WP.PL