WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Siergiej Łogaczow

Żużel: fatalny upadek w Gdańsku. Siergiej Łogaczow w szpitalu (aktualizacja)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Fatalnie zaczął się mecz Nice 1. LŻ pomiędzy Zdunek Wybrzeżem Gdańsk a PGG ROW-em Rybnik. W pierwszej gonitwie doszło do poważnego upadku Siergieja Łogaczowa. U Rosjanina doszło do odmy płucnej.

Siergiej Łogaczow przegrał moment startowy w pierwszym wyścigu, ale na trasie był bardzo szybki i zaczął atakować Kima Nilssona. Na pierwszym łuku Szwed popełnił błąd i stracił panowanie nad motocyklem, przez co wjechał w Rosjanina. Sędzia wykluczył go z powtórki feralnej gonitwy.

O ile Nilsson dość szybko wstał z toru o własnych siłach, o tyle Łogaczow potrzebował pomocy lekarzy. Zawodnik PGG ROW-u Rybnik trafił na nosze, a medycy założyli mu też kołnierz ortopedyczny. Ostatecznie podjęto decyzję o odwiezieniu Rosjanina do szpitala.

Czytaj także: Falubaz chce wykorzystać problemy Włókniarza 

Jak początkowo przekazał Tomasz Krochmal z Polsatu Sport, u Łogaczowa podejrzewano kontuzję kręgosłupa.

Uraz Łogaczowa to ogromny cios dla PGG ROW-u Rybnik, bo rosyjski żużlowiec w ostatnich meczach był jednym z filarów "Rekinów" i miał spory wkład w kolejne ligowe zwycięstwa zespołu prowadzonego przez trenera Piotra Żytę.

Aktualizacja (godz. 17:20):
U Łogaczowa doszło do odmy płucnej. To właśnie tym problemem zajęli się lekarze w szpitalu w Gdańsku w pierwszej kolejności. Jak poinformował prezes PGG ROW-u Krzysztof Mrozek, u zawodnika wykluczono uraz kręgosłupa.

Czytaj także: Los Włókniarza zależy od Cieślaka 

ZOBACZ WIDEO: Pedersen omal nie staranował Jensena. Jak to ma się do rodzinnej atmosfery w Falubazie?Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (22):

    Pokaż więcej komentarzy (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL