Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kim NilssonWP SportoweFakty / Joanna Michalkiewicz / Na zdjęciu: Kim Nilsson

Żużel. Wybrzeże - ROW. Kim Nilsson: Nie wiem czy czegoś nie złamałem

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W pierwszym biegu przegranego przez Zdunek Wybrzeże 40:50 meczu z PGG ROW-em Rybnik Kim Nilsson spowodował upadek Siergieja Łogaczowa, który pojechał do szpitala. Szwed, który również mocno odczuł skutki karambolu, wytłumaczył, co się stało na torze.

Kim Nilsson już w pierwszym wyścigu doznał urazu. Chwilę po tym jak minął Siergieja Łogaczowa zachował się bardzo nienaturalnie na motocyklu. W efekcie Rosjanin pojechał do szpitala. - Nie było to spowodowane moją jazdą, poczułem tylko że mój motocykl defektuje, a po chwili wpadł na mnie Siergiej Łogaczew. To bardzo przykre, prowadziliśmy wówczas już 5:1 w pierwszym wyścigu. Czasami takie sytuacje się zdarzają, taki jest żużel - powiedział Szwed.

Zawodnik Zdunek Wybrzeża zdecydował się kontynuować jazdę, chociaż i on czuł skutki tego upadku. Po meczu wyszedł do kibiców na ramionach Denisa Zielińskiego, bo nie potrafił się sam poruszać. - Tak naprawdę nie wiem co mi się stało. Bardzo mocno boli mnie stopa i nie wygląda to najlepiej. Na torze było dużo nierówności i trudno było mi się utrzymać na motocyklu. Teraz to mocno czuję - przyznał szczerze Kim Nilsson.

Kacper Woryna ze stali. Zobacz więcej!

Czy Szweda czeka teraz jakaś przerwa? - Trudno mi teraz to powiedzieć wprost, jednak ja czuję olbrzymi ból nie tylko gdy idę, jadę na motocyklu, ale również gdy siedzę. Jak prowadzi się 5:1 i ma się tak fatalny wypadek, trudno przejść obok tego obojętnym. Muszę udać się na prześwietlenie, bo nie wiem nawet czy czegoś nie złamałem. Jak wszystko jest dobrze, będę gotowy na kolejny tydzień - dodał.

Lokomotiv górą w niekończącym się spotkaniu. Zobacz więcej!

W niedzielę Zdunek Wybrzeże przegrało z PGG ROW-em 40:50 i było wyraźnie słabsze od rywala z Rybnika. - Nie potrafiliśmy odnaleźć odpowiednich przełożeń, a także przez długi czas nie potrafiliśmy skutecznie wystartować. Było widać pod koniec spotkania jak jechaliśmy gdy potrafiliśmy lepiej wychodzić spod taśmy - podsumował Nilsson.

ZOBACZ WIDEO: Pedersen omal nie staranował Jensena. Jak to ma się do rodzinnej atmosfery w Falubazie?

Czy Kim Nilsson powinien pojechać w kolejnym meczu Zdunek Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • adamo rybnik Zgłoś
  Dla mnie ten zawodnik/człowiek (Nilsson) to zwykły buc.Nie mam pretensji o wypadek, bo to żużel i takie rzeczy się zdarzały, zdarzają i będą zdarzać, ale ten typ ma chyba ego
  Czytaj całość
  wielkości M.Everest.Skosił zawodnika drużyny przeciwnej i nawet nie spojrzał w stronę kolegi leżącego pod bandą, a teraz twierdzi że to przeciwnik w niego wjechał... Nilsson zobacz sobie powtórki.Poza tym gdy sprzęt defektuje (mnie się wydaje, że to nie był defekt tylko motor mu uciekł spod tyłka) to podnosi się rękę i stara zjechać do wewnętrznej lub zewnętrznej zależnie co wolne.Zresztą nieważne... sfaulował kolegę z toru, a nawet na zwykłe sorry go nie stać !
  • karol3414 Zgłoś
   [quote]Kim Nilsson już w pierwszym wyścigu doznał urazu. Chwilę po tym jak minął Siergieja Łogaczowa zachował się bardzo nienaturalnie na motocyklu. W efekcie Rosjanin pojechał do
   Czytaj całość
   szpitala.[/quote]Tak się zastanawiam co tam się stało, Łogaczow pojechał do szpitala bo Nilsson zachowywał się nienaturalnie na motocyklu? Tzn. co? Wbijał szpilki w laleczki Woo-Doo? Ja wiem, że język polski jest trudny, ale może trzeba zatrudniać Polaków na stanowiskach piszących a nie jakąś tanią siłę roboczą co to języka nie zna dość dobrze albo chociaż na stanowisko korektora dajcie Polaka.Rozumiem, że Nilsson po wyprzedzeniu zdefektował a Łogaczow na niego wpadł, co doprowadziło do upadku, który okazał się na tyle poważny w skutkach, że musieli go zabrać do szpitala.
   • NickiROW Zgłoś
    Nie było w tym żadnej złośliwości ani premedytacji.Moze tylko brak empatii w wypowiedzi Nilssona.To nie wina zawodnika,że maszyna defektuje.W tym sporcie takie wypadki były i niestety
    Czytaj całość
    będą.Oby jak najmniej.Siergiej,szybkiego powrotu do zdrowia!
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL