Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik, Mateusz BartkowiakWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik, Mateusz Bartkowiak.

Żużel. PGE Ekstraligia. Gorzowscy juniorzy robią różnicę. Stal ma brylancik

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Rafał Karczmarz, a przede wszystkim młodziutki Mateusz Bartkowiak zrobili różnicę dla truly.work Stali Gorzów w meczu z Get Well Toruń. Juniorzy gospodarzy zdobyli łącznie 12 punktów i 2 bonusy. -Za rok będą najlepsi w Polsce - uważa Komarnicki.

Zaczęło się pechowo, bo w pierwszym wirażu wyścigu juniorów, przedzierającemu się po zewnętrznej Mateuszowi Bartkowiakowi, poszerzył tor jazdy Igor Kopeć-Sobczyński i 16-latek zanotował upadek. W powtórce wychowanek truly.work Stali Gorzów wygrał w cuglach. Podobnie, jak w kolejnym wyścigu, gdzie przywiózł za placami niezwykle szybkiego Jason Doyle'a  i swojego mentora, Bartosz Zmarzlik. Później nie było już tak rewelacyjnie, ale 7+1 w czterech startach w PGE Ekstralidze musi robić wrażenie.

O talencie Mateusza Bartkowiaka głośno było już dawno. - Proszę, by przypomniał pan czytelnikom naszą rozmowę podczas Gali PGE Ekstraligi w Warszawie w zeszłym roku, kiedy mówiłem, że tylko trzeba czekać, jak Bartkowiak będzie punktował dla Stali. W niedzielę ten 16-latek pokazał po raz kolejny, że ma potencjał. Idzie w bardzo dobrym kierunku. Chcę tylko pogratulować trenerom Piotrowi Paluchowi i Stanisławowi Chomskiemu, że bardzo ładnie go prowadzą - podkreśla Władysław Komarnicki, honorowy prezes gorzowskiego klubu.

Można chyba powiedzieć, że dla Bartkowiaka mentorem jest Bartosz Zmarzlik, tak jak dla wicemistrza świata był i pewnie nadal jest Tomasz Gollob. - Myślę, że jest to bardzo mądre porównanie. Mateusz Bartkowiak w wywiadach mówił właśnie, że wzoruje się na Bartku Zmarzliku. Myślę, że jest Bartek jest otwartym zawodnikiem, że nic przed Mateuszem nie skrywa i przekazuje mu całą wiedzę. Z tego tytułu mogę tylko podziękować Bartkowi - dodaje Komarnicki. - Zresztą Bartek był żywo zainteresowany zdrowiem Mateusza zaraz po jego upadku. Czuje pewną odpowiedzialną, pomimo młodego wieku i wie, że ten chłopak potrzebuje wsparcia. Bardzo się cieszę z tego zachowania - kontynuuje nasz rozmówca.

truly.work Stal Gorzów inwestuje w swoich wychowanków i prędzej czy później - tak jak Fogo Unia Leszno - będzie spijać przysłowiową śmietankę. - Myślę, że w przyszłym roku para Karczmarz - Bartkowiak będzie najlepszym duetem juniorskim w kraju - zakończył Władysław Komarnicki.

Zobacz także: Upadek Thomsena wzbudził podejrzenia
Zobacz także: Stal podała tlen Get Well Toruń

ZOBACZ WIDEO: Kibice hejtowali żużlowca Get Well. Nie rozumieli, że ma zobowiązania wobec klubu

Czy Mateusz Bartkowiak z Rafałem Karczmarzem będą w przyszłym sezonie najlepszą juniorską parą PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL