WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Michał Szczepaniak

Pogoda pokrzyżowała szyki Michałowi Szczepaniakowi. "Pogubiliśmy ustawienia"

Szymon Michalski
Szymon Michalski
- Motocykle reagowały o wiele inaczej, odwrotnie, niż to było w ostatnich meczach. Później wprowadziliśmy korekty i było już lepiej - powiedział Michał Szczepaniak po zwycięstwie OK Bedmet Kolejarza Opole nad Stainer Unią Kolejarzem Rawicz (48:42).

Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy w pierwszych pięciu biegach zbudowali dziesięciopunktową przewagę. Z czasem do głosu doszli jednak rawiczanie, którzy zbliżyli się na dystans dwóch punktów.

- Było trochę ciężko w środku meczu. Gdzieś tam trochę się pogubiliśmy z ustawieniami. Później jednak udało się dociągnąć i w końcówce wygrać to spotkanie, więc cieszymy się - powiedział Michał Szczepaniak.

Zobacz także: Żużel. Kolejarz - Unia Kolejarz: Ambitni rawiczanie postraszyli opolskiego faworyta (relacja)

Przynajmniej jeden słabszy bieg przytrafił się każdemu z seniorów z drużyny trenera Mirosława Korbela. Starszy z braci Szczepaniaków wpadkę zaliczył w trzeciej serii startów, kiedy to przegrał podwójnie z parą Kurtz-Pludra.

- Pogubiliśmy ustawienia. Temperatura podczas meczu wynosiła około 30 stopni. Motocykle reagowały o wiele inaczej, odwrotnie, niż to było w ostatnich meczach. Później wprowadziliśmy korekty i było już lepiej. Już wiemy co robić, jak jest taka pogoda. Była to dla nas dobra lekcja - dodał Szczepaniak.

Zobacz także: Liga fińska: rywalizowano na Łotwie. Pewne zwycięstwo ekipy Timo Lahtiego

- Tor był podobny do tego, jaki zastaliśmy w środę podczas ćwierćfinału IMP. Pogoda jest jednak, jaka jest. Któryś dzień jest już bardzo gorąco i ten tor wysycha bardzo szybko, coraz szybciej i być może był dzisiaj odrobinę twardszy. Ale na pogodę wpływu nie mamy i musimy się do niej dostosować - zakończył 35-letni zawodnik.

ZOBACZ WIDEO: Pedersen omal nie staranował Jensena. Jak to ma się do rodzinnej atmosfery w Falubazie?Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Michał Szczepaniak utrzyma wysoką formę przez cały sezon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL