Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anders ThomsenWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Anders Thomsen

Żużel. Adam Krużyński: Zachowanie Thomsena mogło wypaczyć wynik meczu. Trzeba się tym zająć

Dawid Skrzypiński
Dawid Skrzypiński
Get Well Toruń wyszarpał punkt bonusowy w starciu z truly.work Stalą Gorzów. Wynik dwumeczu mógł jednak być inny i to za sprawą Andersa Thomsena.

W trzynastym wyścigu zawodów na podwójne prowadzenie wyszli zawodnicy Get Well Toruń. Stawkę zamykał Anders Thomsen, który jadąc za Szymon Woźniak upadł na tor i nie podniósł się z niego. Sędzia był zmuszony przerwać bieg i wykluczyć Duńczyka. Pojawiły się jednak dyskusje, czy takie zachowanie było celowe i czy nie powinno być ukarane czerwoną kartką (więcej TUTAJ).

- Nie mnie to oceniać, ale tym musi zająć się centrala PGE Ekstraligi oraz różni eksperci. Postawa Andersa Thomsena w wyścigu trzynastym wymaga moim zdaniem jakieś reakcji - mówił po meczu prowadzący drużynę z Torunia, Adam Krużyński

Choć w powtórce to Torunianie okazali się lepsi, dowożąc do mety pięć punktów, to bez wątpienia mógł to być przełomowy moment dla losów dwumeczu. Ostatecznie żużlowiec Stali nie został ukarany. Wystąpił jeszcze w biegu czternastym, który wygrał po walce z Nielsem Kristianem Iversenem.

- Uważam, że ta sytuacja mogła wypaczyć wynik meczu i bonus mógł nam uciec. Ten zawodnik nie powinien po takim zdarzeniu wystąpić w wyścigach nominowanych - dodaje Krużyński. 

Zobacz także: Stal - Get Well (galeria)

ZOBACZ WIDEO: Żużlowiec Falubazu przeszedł żużlowe piekło. Pojawił się strach przed jazdą

Czy Anders Thomsen powinien otrzymać czerwoną kartkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL