Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Przedpełski w rozmowie z trenerem Markiem CieślakiemWP SportoweFakty / Tomasz Sieracki / Na zdjęciu: Paweł Przedpełski w rozmowie z trenerem Markiem Cieślakiem.

Żużel. PGE Ekstraliga: Cieślak znowu miał rację. Przedpełski może wprowadzić Włókniarza do play-offów (bohater kolejki)

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Marek Cieślak sugerował, że odstawienie Pawła Przedpełskiego od składu to coś w stylu poddania się i przyznania do błędu. Uparcie na niego stawiał, a ten wreszcie mu się odpłacił. Zawodnik odpalił i dał nadzieję całemu Włókniarzowi.

Paweł Przedpełski otrzymał w Częstochowie duży kredyt zaufania. Pewne miejsce w składzie, brak większej presji i zaufanie trenera. Problem jednak w tym, że swoją jazdą z każdym tygodniem coraz bardziej irytował. Co chwilę pojawiały się głosy, że może trzeba sobie z nim dać spokój i postawić na Damiana Dróżdża. Bo przecież gorzej i tak nie pojedzie.

- Z Dróżdżem to my daleko nie zajedziemy - mówił z kolei między słowami trener Marek Cieślak. I w sumie miał wiele racji. Trudno było oczekiwać, że ten zawodnik będzie zbawieniem forBET Włókniarza Częstochowa. Być może jakaś szansa wcześniej mu się należała. Nawet po to, aby nieco bardziej zmotywować Przedpełskiego do lepszej jazdy i pokazać, że nie ma niczego za darmo. Jednak długofalowa zmiana częstochowianom raczej by nie pomogła.

Żużel. Artur Mroczka coraz bliżej powrotu na tor. Z Orłem Łódź jeszcze nie pojedzie. CZYTAJ WIĘCEJ!

Cierpliwość jednak się opłaciła. Włókniarz w ostatnich dniach był w sporym kryzysie, a do Przedpełskiego na pewno dochodziły słowa krytyki. Ale dał sobie radę. Być może w najważniejszym momencie sezonu dla częstochowskiej drużyny wreszcie pojechał na miarę swoich możliwości. Szybki na trasie, dynamiczny i zadziorny. To był taki Przedpełski, którego mogliśmy oglądać kilka sezonów temu w Toruniu.

Teraz Włókniarz i sam zawodnik stoją przed kolejnym wyzwaniem. Trzeba sprawić, aby ten dobry występ przeciwko Stelmet Falubazowi Zielona Góra nie okazał się jednorazowym wyskokiem. Bo jeśli Paweł utrzyma taką formę w kolejnych meczach, to za chwilę w Częstochowie znów zaczną głośno mówić o medalach.

Do tej pory było przecież tak, że tej drużynie zawsze brakowało przynajmniej jednego ogniwa. A to coś nie zagrało u juniorów, a to Matej Zagar dał plamę. Młodzież z reguły swoje jednak robi i z każdym meczem stabilizuje wyniki. Słoweniec pewnie też za chwilę się poprawi. Gdy złożymy te wszystkie klocki w jedną całość, dorzucimy mocnego Przedpełskiego, to wyjdzie nam całkiem interesująca układanka. Czy na medal? Czas pokaże.
CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Hit w pigułce: Takiego Włókniarza kibice chcieli! Co robił Piotr Lis na wieżyczce sędziowskiej? (komentarz)

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Kamil Glik krytycznie o grze reprezentacji. "Kolejne spotkanie zaczynamy bardzo słabo"


 

Czy dobry występ Pawła Przedpełskiego w meczu z Falubazem był tylko jednorazowym wyskokiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL