Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki

PGE Ekstraliga. Imponujący Pawlicki i Doyle na czele. Strata Vaculika (ranking)

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Prezentujemy ranking not pomeczowych po 8. rundzie PGE Ekstraligi. Pozycję lidera stracił Martin Vaculik, którego wyprzedzili imponujący Piotr Pawlicki i Jason Doyle.

LIDER. Kapitan Fogo Unii Leszno, Piotr Pawlicki, tylko w jednym meczu na osiem nie zdobył dwucyfrowej liczby punktów. To mówi samo za siebie. To najlepszy polski żużlowiec PGE Ekstraligi i od teraz najwyżej notowany w naszej zabawie. Leszczynianin niesamowicie dojrzał i wreszcie ustabilizował wyniki. Okazał się katem MRGARDEN GKM-u Grudziądz, wpakowując mu w sumie 28 punktów w 11 biegach. Piątka z plusem za piątkowy występ w Lesznie. Tuż za nim również oceniony na taką notę Jason Doyle ciągnący za uszy Get Well Toruń.

CZYTAJ WIĘCEJ: Stal - Get Well: Co się dzieje? Krzysztof Kasprzak znowu zawalił mecz. Bolesny cios od Nielsa Kristiana Iversena (noty)

ZASKOCZENIE. Trzeba docenić młodzieżowców, o których więcej napiszemy w środowym rankingu. Wiktor Lampart i Jakub Miśkowiak otrzymali po piątce, Mateusz Bartkowiak czwórkę z plusem i wszyscy podskoczyli w klasyfikacji młodzieżowców. To były występy, na jakie cała trójka czekała od początku sezonu. Brawo.

ZAWÓD. W niedzielę w Częstochowie Matej Zagar i Piotr Protasiewicz jedynie między sobą mogli się ścigać, bo z pozostałymi seniorami nie mieli większych szans. Słoweniec i Polak zawiedli oczekiwania, nie kryli się z tym i otrzymali po najniższej nocie. Lepszy humor po meczu miał Zagar, bo jego forBET Włókniarz Częstochowa wygrał 51:39 i zainkasował trzy punkty.

ZOBACZ WIDEO Częstochowa jest gotowa na Drabika. Zawodnik ma otwarte drzwi do jazdy we Włókniarzu

JUNIOR. Maksym Drabik show w Lublinie. Jeździec Betard Sparty Wrocław pokazał w piątek wielki speedway, zdobywając 14 punktów z bonusem. Pięć z plusem to odpowiednia ocena za zjawiskową jazdę i przede wszystkim akcję z czternastego biegu. Wśród młodzieżowców Drabik nie ma sobie równych w tym roku, a wskoczył też do najlepszej dziesiątki najwyżej ocenianych.

WART UWAGI. Do czołówki wskoczył Grigorij Łaguta, od teraz klasyfikowany w tabeli średniej biegowej, co jest warunkiem do uwzględniania także w naszym rankingu not. W piątek Rosjanin nie tylko staranował Taia Woffindena, ale też zawiódł pod względem sportowym, zdobywając 8 punktów. Trójka sprawiła, że stracił szansę na wyższe miejsce w poniższej tabeli, choć i tak ma dobrą pozycję do ataku. Kogo, jak kogo, ale Łaguty lekceważyć absolutnie nie można.

CZYTAJ WIĘCEJ: Włókniarz - Falubaz: Przełamanie Pawła Przedpełskiego, Piotr Protasiewicz i Matej Zagar poniżej krytyki (noty)

NAJLEPSI W LIDZE:

L.p.ZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1.Piotr PawlickiLeszno84,94
2.Jason DoyleToruń64,92
3.Martin VaculikZielona Góra84,75
4.Bartosz ZmarzlikGorzów84,69
5.Grigorij ŁagutaLublin34,67
6.Tai WoffindenWrocław74,64
7.Leon MadsenCzęstochowa84,63
8.Emil SajfutdinowLeszno84,50
9-10.Maksym DrabikWrocław84,44
9-10.Janusz KołodziejLeszno84,44


NAJLEPSI JUNIORZY:

L.p.ZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1.Maksym DrabikWrocław84,44
2.Dominik KuberaLeszno84,00
3.Bartosz SmektałaLeszno83,81
4.Rafał KarczmarzGorzów83,50
5.Wiktor LampartLublin83,31
6.Przemysław LiszkaWrocław63,17
7.Jakub MiśkowiakCzęstochowa83,00
8.Michał GruchalskiCzęstochowa82,81
9.Wiktor Trofimow jrLublin82,56
10-11.Mateusz BartkowiakGorzów82,44
10-11.Norbert KrakowiakZielona Góra82,44


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

UWAGA: uwzględnia się zawodników, którzy są klasyfikowani w tabeli średniej biegowej

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Kto na koniec sezonu będzie wyżej w klasyfikacji not?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Martin zawsze był gościem fajnym .Zawsze można było na niego liczyć,Nie jeden raz musiał przełknąć gorzką pigułkę od strony trenera prezesa. Żużlowiec nie maszyna jedynie
  Czytaj całość
  człowiek raz się jedzie gorzej raz lepiej po zawodach miał pretensje do toru Nasuwa się pytanie gdzie był sędzia, Sędzia powinie reagować i sprawdzać na każde wezwanie zawodnika gdyż oni ryzykują zdrowiem,

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL