Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł PrzedpełskiWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Paweł Przedpełski

Żużel. PGE Ekstraliga: Paweł Przedpełski bohaterem forBET Włókniarza. "To efekty mojej ciężkiej pracy"

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Kibice forBET Włókniarza Częstochowa zdążyli już zwątpić w Pawła Przedpełskiego. Tymczasem pojechał on najlepszy mecz w sezonie i to głównie za jego sprawą Lwy pokonały Stelmet Falubaz Zielona Góra za trzy punkty (51:39).

Częstochowianie wrócili do gry o play-offy po tym, jak odnieśli zdecydowane zwycięstwo nad obecnie trzecią drużyną w tabeli PGE Ekstraligi, Stelmet Falubazem Zielona Góra. Największym zaskoczeniem była postawa Pawła Przedpełskiego, który w pięciu wyścigach wywalczył 9 punktów i bonus. Stwierdzenie "wywalczył" jest tutaj kluczowe, bowiem Przedpełski z wielką determinacją poruszał się po torze. 

To może być przełomowy moment dla zawodnika, który w pomeczowej rozmowie zwrócił uwagę na to, że dotychczas nie układało mu się tylko w lidze polskiej. - Na pewno nic nie buduje tak jak zwycięstwa i wiadomo, że trójki cieszą, a jeszcze tym bardziej, gdy zwycięża zespół. Zastanawiające było dla mnie to, że wszędzie było w miarę "ok", czy to w Szwecji czy jakichś eliminacjach. Tymczasem w najważniejszej lidze było do tyłu i przyznam, że było to frustrujące - opowiadał Przedpełski, który tego dnia na każdym kroku zbierał gratulacje.

Czytaj także: Takiego Włókniarza kibice chcieli! Co robił Piotr Lis na wieżyczce sędziowskiej?

- Robiłem wszystko, aby było dobrze, a nic nie wychodziło - kontynuował wychowanek toruńskiego klubu. Wyjawił też tajemnicę swojego sukcesu. - Dwa dni przed meczem poświęciłem na mocne przygotowanie fizyczne i psychiczne. Zresztą cały czas mocno trenuję i w końcu są tego efekty - oznajmił.

Zwycięstwo nad Falubazem uspokoiło atmosferę w częstochowskiej drużynie, bo po trzech porażkach z rzędu zaczęło się robić gorąco i zespół oddalał się od pierwszej czwórki. Wygraną z zielonogórzanami biało-zieloni sprawili jednak, że ciągle są w grze o play-offy. - Taki jest nasz cel. Walczymy o medale - stwierdził z całą stanowczością Paweł Przedpełski.

Zobacz również: Przełamanie Przedpełskiego, Protasiewicz i Zagar poniżej krytyki

ZOBACZ WIDEO: Żużlowiec Falubazu przeszedł żużlowe piekło. Pojawił się strach przed jazdąPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Włókniarz awansuje do play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

×
    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL