Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maksym DrabikWP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Maksym Drabik

PGE Ekstraliga. Drabik potężnym kapitałem Betard Sparty. Karczmarz znów pokonał Doyle'a (ranking juniorów)

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Analizując dokonania juniorów w 8. rundzie PGE Ekstraligi nie sposób nie zachwycać się postawą Maksyma Drabika, który był ojcem zwycięstwa Betard Sparty w Lublinie. Dobra jazda duetu z truly.work Stali daje gorzowianom duże nadzieje na przyszłość.

Tym razem zaczniemy od Betard Sparty Wrocław i oddamy cesarzowi co cesarskie. Maksym Drabik znakomicie zaprezentował się w piątek w Lublinie, zdobywając w sześciu biegach 14 punktów z bonusem. Po stracie Taia Woffindena wrocławianie mieli nie wywieźć z dalekiego wyjazdu punktów, a wywieźli aż trzy. Duża w tym zasługa Drabika, który szalał po całym torze, a akcją z biegu czternastego zapisał się dużymi zgłoskami w kalendarium obecnego sezonu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Imponujący Pawlicki i Doyle na czele. Strata Vaculika (ranking)

Najlepszy junior w lidze (średnia biegowa - 2,051) pokonał już siedemnastu seniorów drużyn przeciwnych, co jest najlepszym wynikiem indywidualnym. Przede wszystkim Drabik okazał się katem Pawła Miesiąca. W dwumeczu Betard Sparty ze Speed Car Motorem Lublin pokonał rewelację obecnego sezonu we wszystkich czterech pojedynkach, jakie stoczyli.

Para Fogo Unii Leszno potwierdziła dość nietypową statystykę. Bartosz Smektała i Dominik Kubera czują się lepiej... w delegacjach niż u siebie. Średnie obu różnią się diametralnie. Smektała: dom 1,263 i wyjazd 2,063. Kubera: dom 1,278 i wyjazd 1,722. Nie zmienia się to, że biorąc pod uwagę wkład juniorów w dorobek zespołów PGE Ekstraligi, młode Byki nadal są najlepsze ze wszystkich ośmiu.

ZOBACZ WIDEO: Pedersen omal nie staranował Jensena. Jak to ma się do rodzinnej atmosfery w Falubazie?

Trzecich w rankingu lublinian (najlepszy dotychczasowy występ Wiktora Lamparta - 10+1) gonią gorzowianie. W niedzielę na swoim owalu zdobyli w sumie 12 punktów z dwoma bonusami: Mateusz Bartkowiak - 7+1, Rafał Karczmarz - 5+1. Pierwszy pokonał braci Holderów, drugi po raz drugi w tym roku Jasona Doyle'a. Karczmarz jako jedyny junior w tym sezonie ma na rozkładzie australijskiego mistrza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Bogdanowicz i jazda w Stali Gorzów. "Byłby tylko wstyd i hańba"

Co nikogo nie dziwi, na Stadionie im. Edwarda Jancarza nie popisali się torunianie. Igor Kopeć-Sobczyński zaczął od wykluczenia za spowodowanie upadku Bartkowiaka, potem trzykrotnie przyjeżdżał do mety czwarty. Maksymilian Bogdanowicz dostał punkt z urzędu w wyścigu juniorskim. Postawa pozyskanego jesienią 21-latka jest fatalna i coraz więcej kibiców Aniołów domaga się odsunięcia go od składu. Mówi się, że lepsze frycowe wychowanka, Filipa Nizgorskiego, niż zawodnika, którego za rok i tak nie będzie w zespole.

Ranking juniorów PGE Ekstraligi:

MiejsceKlubZawodnicyPkt w bieg. jun.Pkt ogółemBonusyPokonani seniorzy
1.LesznoSmektała, Kubera351001128
2.WrocławDrabik, Liszka, Wojdyło27901020
3.LublinLampart, Trofimow jr28621210
4.GorzówKarczmarz, Bartkowiak2357613
5.CzęstochowaGruchalski, Miśkowiak245376
6.Zielona GóraKrakowiak, Tonder, Pawliczak192954
7.Grudziądz*Turowski, Rolnicki, Wieczorek182573
8.Toruń*Kopeć-Sobczyński, Bogdanowicz121610

* zaległy mecz MRGARDEN GKM Grudziądz - Get Well Toruń odbędzie się 16 czerwca

Czy Maksymilian Bogdanowicz powinien stracić miejsce w składzie Get Well?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Lukim81Pomorskie-Śląskie Zgłoś
  Młody Drabik bardziej identyfikuje się z Wrocławiem niż z Częstochową jak jego ojcec który jest ikoną lwów, ma jak u pana Boga za piecem w Częstochowie nie miał warunków do
  Czytaj całość
  rozwoju gdzie jedną z przyczyn były finansowe kłopoty klubu. W Sparcie znalazł wiatr w żagle i rozwój swego talentu.
  • spartakus71 Zgłoś
   Jestem kibicem Sparty i gryzie mnie temat Maksia cały czas... Wielbie go na równi z Magiciem naszym wychowankiem i po cichu licze nie podniecając się na to że zostanie;) , ale pewna osoba
   Czytaj całość
   z WTSu która jest blisko szefostwa uświadomiła mi że może śmiało chcieć kontraktu pokroju Tajskiego bo jest tyle warty, i nie koniecznie klub może chcieć dać mu takie siano. Więc koledzy Spartanie dołóżmy cegiełke i pokażmy Maksiowi że naprawdę go kochamy poprzez trochę większy aplauz dla niego podczas meczów!
   • AZS-CKM_FAN Zgłoś
    Halo redakcja!!!, a gdzie noty za mecz Motor-Sparta, ja się pytam!!! :)
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL