Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oliver BerntzonWP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Oliver Berntzon

Żużel. Grand Prix: znamy dziką kartę na turniej w Hallstavik

Dawid Borek
Dawid Borek
6 lipca na torze w Hallstavik zostanie rozegrany turniej Grand Prix Szwecji. Poznaliśmy już zawodnika, który w tych zawodach wystartuje z dziką kartę, a także żużlowców rezerwowych.

Dziką kartę na Grand Prix Szwecji w Hallstavik otrzymał reprezentant Szwecji, Oliver Berntzon. Dla 25-letniego żużlowca będzie to debiut z "dzikusem", ale nie pierwszy raz w turnieju elitarnego cyklu.

W 2013 roku Oliver Berntzon pełnił rolę rezerwowego w Grand Prix Skandynawii w Sztokholmie (trzy punkty w pięciu biegach), natomiast w 2018 roku, także jako rezerwowy, wystąpił w Grand Prix Skandynawii w Malilli (trzy punkty w dwóch biegach, odniósł indywidualne zwycięstwo).

Warto jeszcze wspomnieć, że Szwed w ubiegłym sezonie miał pełnić rolę rezerwy toru w turnieju w Hallstavik, jednak wypadł z turnieju z uwagi na wstrząśnienie mózgu.

Oliver Berntzon w polskiej Nice 1.LŻ ściga się w barwach Car Gwarant Startu Gniezno. W tegorocznych rozgrywkach zdobywa średnio 1,967 punktu na wyścig (17. pozycja w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców ligi).

Rezerwowymi w Grand Prix Szwecji w Hallstavik będą Pontus Aspgren (nr 17) i Kim Nilsson (nr 18). Zawody poprowadzi Duńczyk Jesper Steentoft.

Zobacz:
Żużel. Leon Madsen mierzy wysoko. Chce zostać mistrzem świata najdalej za rok
Żużel. Porażka Polaków w el. do GP. Pierwszy taki Challenge od 1996 roku!

ZOBACZ WIDEO: Przeszedł na kontrakt zawodowy i zaczął gorzej jeździć. Kopeć-Sobczyński wyjaśnia przyczyny takiej decyzjiKUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy Berntzon zasłużył na dziką kartę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL