Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oliver Berntzon WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Oliver Berntzon

Żużel. Grand Prix: znamy dziką kartę na turniej w Hallstavik

Dawid Borek
Dawid Borek
6 lipca na torze w Hallstavik zostanie rozegrany turniej Grand Prix Szwecji. Poznaliśmy już zawodnika, który w tych zawodach wystartuje z dziką kartę, a także żużlowców rezerwowych.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Dziką kartę na Grand Prix Szwecji w Hallstavik otrzymał reprezentant Szwecji, Oliver Berntzon. Dla 25-letniego żużlowca będzie to debiut z "dzikusem", ale nie pierwszy raz w turnieju elitarnego cyklu.

W 2013 roku Oliver Berntzon pełnił rolę rezerwowego w Grand Prix Skandynawii w Sztokholmie (trzy punkty w pięciu biegach), natomiast w 2018 roku, także jako rezerwowy, wystąpił w Grand Prix Skandynawii w Malilli (trzy punkty w dwóch biegach, odniósł indywidualne zwycięstwo).

Warto jeszcze wspomnieć, że Szwed w ubiegłym sezonie miał pełnić rolę rezerwy toru w turnieju w Hallstavik, jednak wypadł z turnieju z uwagi na wstrząśnienie mózgu.

Oliver Berntzon w polskiej Nice 1.LŻ ściga się w barwach Car Gwarant Startu Gniezno. W tegorocznych rozgrywkach zdobywa średnio 1,967 punktu na wyścig (17. pozycja w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców ligi).

Rezerwowymi w Grand Prix Szwecji w Hallstavik będą Pontus Aspgren (nr 17) i Kim Nilsson (nr 18). Zawody poprowadzi Duńczyk Jesper Steentoft.

Zobacz:
Żużel. Leon Madsen mierzy wysoko. Chce zostać mistrzem świata najdalej za rok
Żużel. Porażka Polaków w el. do GP. Pierwszy taki Challenge od 1996 roku!

ZOBACZ WIDEO: Przeszedł na kontrakt zawodowy i zaczął gorzej jeździć. Kopeć-Sobczyński wyjaśnia przyczyny takiej decyzji

Czy Berntzon zasłużył na dziką kartę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL