Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Tomasz Gapiński

Kontuzja Tomasza Gapińskiego. Zawodnik Ostrovii ze złamanym obojczykiem

Bartłomiej Florek
Bartłomiej Florek
Tomasz Gapiński nie będzie mile wspominał półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu. Upadek w trzecim biegu zawodów okupił kontuzją, przez którą nie wystartuje w najbliższym spotkaniu ligowym.

Zawodnik Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp. doznał kontuzji wskutek upadku w trzecim biegu zawodów na Stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu.

CZYTAJ TAKŻE: 1/2 IMP. Miedziński najlepszy w Rawiczu. Awans Cyfera, który miał być rezerwowym! (relacja)

Cała akcja miała miejsce na wyjściu z pierwszego łuku, gdzie tor jazdy poszerzył Przemysław Pawlicki. Wychowanek pilskiej Polonii wskutek tego incydentu nie był w stanie zapanować nad motocyklem, przez co zahaczył o jeden z segmentów dmuchanej bandy, a następnie przeleciał przez kierownicę i upadł na tor.

Żużlowiec poinformował na swoim fanpage'u na portalu Facebook o wieloodłamowym złamaniu obojczyka z przemieszczeniem. Gapiński będzie musiał przejść operację. 

ZOBACZ WIDEO: Żużlowiec Falubazu przeszedł żużlowe piekło. Pojawił się strach przed jazdą

CZYTAJ TAKŻE: 1/2 IMP: Maksym Drabik najlepszy w Krakowie. Bartosz Smektała tylko rezerwowym (relacja)

Na razie nie jest znany termin możliwego powrotu 36-latka na tor. Kontuzja Gapińskiego z pewnością jest sporym osłabieniem dla ostrowskiej drużyny, która w swojej kadrze posiada tylko dwóch polskich seniorów. Ostrowianie w najbliższą sobotę podejmą na własnym torze Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL