Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jacek Trojanowski, Tai WoffindenWP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Jacek Trojanowski, Tai Woffinden.

Żużel. Łaguta przewrócił Woffindena i ruszyła dyskusja. Jest nowy pomysł na zastępstwo zawodnika!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Tai Woffinden został sfaulowany przez Grigorija Łagutę. Brytyjczyk nabawił się kontuzji i nie mógł jechać w meczu. Niektórzy twierdzą, że w takich sytuacjach należy wykluczać z dalszej rywalizacji zawodników winnych kolizji. W GKSŻ mają inny pomysł.

Nie tak dawno o konieczności uregulowania takich sytuacji mówił były menedżer Get WellJacek Frątczak, który w meczu z forBET Włókniarzem stracił Jasona Doyle'a. Australijczyk pojechał do szpitala, a winny jego upadku Matej Zagar kontynuował rywalizację i pomógł swojej drużynie w zwycięstwie. Problem wrócił w spotkaniu Speed Car Motoru z Betard Spartą, kiedy Grigorij Łaguta przewrócił Taia Woffindena, choć w tym przypadku osłabieni wrocławianie i tak zdołali wygrać.

Frątczak proponował, żeby w takich przypadkach wykluczać do końca zawodów sprawcę kolizji. O całą sprawę postanowiliśmy zapytać w GKSŻ. Wiemy już, że pomysł menedżera na pewno nie przejdzie. Dlaczego? Pojawiają się obawy, że taki przepis mógłby być nadużywany. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, że jeden z liderów przewraca najsłabszego żużlowca drużyny przeciwnej. Wtedy sztab szkoleniowy jednego z zespołów nie byłby specjalnie "zainteresowany", by poszkodowany zawodnik był zdolny do dalszej jazdy. Korzyść z wykluczenia kluczowego jeźdźca rywala byłaby przecież zdecydowanie większa.

Zobacz także: Milionerzy. Pracują w strasznym stresie, ale zarabiają nawet tysiąc euro na dzień

GKSŻ przeprowadziła na ten temat dyskusję i ma inny pomysł na wyrównanie szans. Chodzi o możliwość natychmiastowego stosowania zastępstwa zawodnika. Za niezdolnego do jazdy żużlowca już w trakcie spotkania mogliby pojechać jego koledzy. Kwestią do ustalenia pozostaje, czy takie rozwiązanie miałoby dotyczyć tylko najlepszego jeźdźca w każdej ekipie czy powinno obejmować dwóch lub trzech najskuteczniejszych zawodników. Dodajmy, że taki pomysł zostanie już wkrótce przedstawiony PGE Ekstralidze.

ZOBACZ WIDEO: Kibice hejtowali żużlowca Get Well. Nie rozumieli, że ma zobowiązania wobec klubuAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy podoba Ci się pomysł GKSŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (60):

Wszystkie komentarze (60)

Komentarze (60)

    Wszystkie komentarze (60)
    PRZEJDŹ NA WP.PL