WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Siergiej Łogaczow.

Żużel. Grigorij Łaguta zadzwonił do prezesa Krzysztofa Mrozka. Panowie rozmawiali o zdrowiu Siergieja Łogaczowa

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Siergiej Łogaczow po kraksie na torze w Gdańsku leży na OIOM-ie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Najgorsze za nim, choć stan zawodnika wciąż jest poważny. Na tyle poważny, że Grigorij Łaguta złapał za telefon i zadzwonił do prezesa PGG ROW-u.

Grigorij Łaguta i Krzysztof Mrozek nie rozmawiali ze sobą od zimowego zamieszania z kontraktem zawodnika. Miał on jeździć w PGG ROW-ie Rybnik, dał słowo, ale ostatecznie wylądował w Speed Car Motorze Lublin. Awantura była z tego tytułu spora, ale Łaguta i Mrozek znowu rozmawiają. Na razie o zdrowiu Siergieja Łogaczowa, którego karierę Łaguta w pewnym sensie pilotuje.

- Najgorsze za nim - mówi o Łogaczowie prezes PGG ROW-u, bo też zaraz po kraksie z Kimem Nilssonem na gdańskim torze było z żużlowcem niewesoło (przeczytasz o tym TUTAJ). - Na duży plus zachowanie lekarza zawodów, który zadziałał szybko i sprawnie. On uratował mu życie. Zresztą w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, gdzie trafił Siergiej po wypadku, też spotkaliśmy się z pełnym profesjonalizmem.

Łogaczow trafił do szpitala z mocnym stłuczeniem płuc, połamaniem żeber, złamaniem łopatki i trzech wyrostków kręgosłupa. Stracił 1,5 litra krwi (czytaj TUTAJ). Z powodu problemów z oddychaniem żużlowiec został podłączony do respiratora. W czwartek ma być rozintubowany. - W szpitalu Siergiej spędzi jeszcze co najmniej około dziesięciu dni - stwierdza Mrozek. - Lista jego obrażeń jest długa, ale nie trzeba było go operować, nie ma też żadnych powikłań neurologicznych, gdy idzie o kręgosłup. W piątek lub poniedziałek jadę do Gdańska, żeby zobaczyć, jak sobie radzi.

Kontuzja Łogaczowa to duża strata dla PGG ROW-u. Był ostatnio jednym z lepszych zawodników rybnickiej drużyny. Kiedy wróci na tor, nie wiadomo. - To młody, silny organizm, więc wyjdzie z tego bez szwanku - uważa prezes klubu. - Ciężko jednak powiedzieć, kiedy będzie gotowy.

W najbliższym meczu z Lokomotivem Daugavpils za Łogaczowa ma jechać Australijczyk Nick Morris. Żużlowiec trafił do PGG ROW-u ze Stali Rzeszów. Przed sezonem jechał w dwóch sparingach, w lidze dotąd nie dostawał szans.

ZOBACZ WIDEO: Żużlowiec Falubazu przeszedł żużlowe piekło. Pojawił się strach przed jazdąKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Morris za Łogaczowa to dobry wybór?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

    Pokaż więcej komentarzy (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL