Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tobiasz MusielakWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak

Tobiasz Musielak kontuzjowany. Żużlowiec przekazał kiepskie wieści

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Tobiasz Musielak przekazał nowe informacje po fatalnym upadku, do którego doszło w meczu Nice 1. LŻ pomiędzy Orłem Łódź a Unią Tarnów. Żużlowiec ma zerwane więzadła w prawym kolanie, co najprawdopodobniej oznaczać będzie dla niego przerwę w startach.

W siódmej gonitwie meczu pomiędzy Orłem Łódź a Unią Tarnów doszło do karambolu za sprawą Mateusza Cierniaka. Zawodnik gości doprowadził do kontaktu z Rohanem Tungatem, a następnie z Tobiaszem Musielakiem. Ten drugi trafił do szpitala z podejrzeniem urazu nogi.

"Dziękuję wszystkim, którzy wysyłają wiadomości ws. mojej kontuzji. Zerwane więzadła w prawym kolanie. Wygląda to źle, ale więcej będziemy wiedzieć w poniedziałek po kompletnych badaniach w Lesznie. Fatalna obsługa w szpitalu w Łodzi" - przekazał Musielak za pośrednictwem Twittera.

Czytaj także: Morris odpiera zarzuty ws. Grand Prix

Musielak w dobrym stylu zaczął niedzielny mecz i zapisał "trójkę" na swoim koncie. Brak lidera miał ogromny wpływ na wynik Orła w starciu z tarnowskimi "Jaskółkami". Osłabiona drużyna gospodarzy nie była w stanie sprostać rywalowi i ostatecznie przegrała 44:46.

ZOBACZ WIDEO: Żużlowiec Falubazu przeszedł żużlowe piekło. Pojawił się strach przed jazdą

Czytaj także: Sukces Kołodzieja w Czechach ma jednego ojca 

Dla łodzian to kolejna porażka w tym sezonie Nice 1.LŻ, przez co maleją szanse zespołu Lecha Kędziory na jazdę w fazie play-off. Zwłaszcza w obliczu możliwej absencji Musielaka w kolejnych tygodniach.

na Facebooku.

Komentarze (21):

 • dendryk Zgłoś
  Sędzia chytrus , przeglądał , przeglądał i .....nic nie zobaczył .Co na to jego okulista .
  • Tomek z Bamy Zgłoś
   Zdrowka Tobiasz!
   • Kacperek Zgłoś
    Do dziada : pokorą to powinien zająć się starszy Cierniak który uczy młodego jak się jeździ na żużlu i wbić mu w czerep że każdy kolejny bieg może być
    Czytaj całość
    dla niego ostatnim jak nie zacznie myśleć na torze a poza tym wygrywanie biegów " za wszelką cenę " cechuje tylko i wyłącznie młodych ludzi bez wyobraźni lub też tych nieco starszych ale nie mających " nic do stracenia " poza paroma złotymi nie wypłaconymi za zdobycie " zera " . Jeżeli młody zawodnik nie potrafi lub też nie jest w stanie panować nad motorem w stopniu umożliwiającym jemu i innym zawodnikom w miarę bezpieczne starty to moim zdaniem nie powinien w ogóle wyjeżdżać na tor , młody może mieć ambicję czy chęć aby wygrać ale do tego potrzebny jest przede wszystkim rozum , wyobraźnia i poczucie odpowiedzialności a tego młodemu Cierniakowi brak . Do tego dochodzi jeszcze " owczy pęd " do zwyciężania za wszelką cenę no bo Unia MUSI ! ! ! wygrać ten mecz i ? i nieszczęście gotowe . Brak siły fizycznej , mikra budowa ciała i brak wyobraźni może być powodem kolejnej tragedii jak już nie tak dawno miała miejsce na torze w Rybniku . Nie można chęciami budować kariery kiedy ciało mdłe a siły żadne , można tylko sobie albo innym zrobić krzywdę albo siebie lub kogoś niewinnego po prostu zabić wjeżdżając prostym motocyklem w tyle koło zawodnika jadącego z przodu . Wygrali i chwała im za to ale to że wygrali tylko dwoma punktami świadczy o tym że równie dobrze przy całej drużynie Orła na pewno mieli by ten meczyk do tyłu i wtedy nie byłoby zagadek w rodzaju kto lepszy czy komu się udało . Wystarczy dodać circa 5-6 punktów Musielaka które by zdobył przy dobrej dyspozycji i te same punkty odjąć Unii i jaki byłby wynik ? Niedawno w Lublinie Motor mimo bandyckiej szarży Łaguty nie zdołał wygrać meczu u siebie i Sparta pogrążyła Motor tak samo mogłoby się stać w Łodzi i zamiast np. kontuzji Musielaka mógł kontuzję odnieść sam sprawca upadku czyli Cierniak i czy wtedy Unia grzmiałby na cały kraj że w Łodzi " rozwalono " im drużynę ? czy wtedy pan Sady cofnąłby dotację ? czy takie rozwiązanie cokolwiek by zmieniło w podejściu do żużla ? Wątpię natomiast pozostaje duży niesmak po tym meczu i to na niekorzyść w/w Unii która aby się jakoś utrzymać na powierzchni jedzie po trupach do celu .
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL