Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chris Holder i Jack Holder WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Chris Holder i Jack Holder

Łukasz Kuczera: Jack Holder od bohatera do zera. Za niesportowe zachowanie powinna być kartka (komentarz)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Bracia Holderowie położyli kolejny mecz Get Wellowi Toruń. To jednak schodzi na dalszy plan w obliczu skandalicznego zachowania młodszego z nich. Za celowe niedojechanie do mety i zabranie pieniędzy koledze z toru, powinien być surowo ukarany.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Przed sezonem działacze Get Well Toruń pokładali sporą nadzieję w braciach Holderach. I to mimo tego, że ich obecność w składzie zaczęła prowadzić do niezdrowej atmosfery w zespole. W zeszłym roku na faworyzowanie i starty Jacka Holdera z rezerwy narzekał Paweł Przedpełski, co doprowadziło do jego odejścia z ekipy. W tym sezonie szybko stało się to w przypadku Norberta Kościucha.

Wiarę w Holderów pokładał menedżer Jacek Frątczak, pokłada też obecny sztab szkoleniowy w postaci Adama Krużyńskiego, Karola Ząbika i Marka Lemona. Ta wiara może doprowadzić Get Well do spadku z PGE Ekstraligi.

Czytaj także: Doyle z pretensjami do Buczkowskiego 

Młodszy z braci Holderów robi wszystko, by się o nim mówiło, ale niekoniecznie w pozytywnym aspekcie. W tym roku kopał już rywali nogą po motocyklach, w Grudziądzu do swojego CV dołożył "defekt" tuż przed metą w biegu trzynastym. Żużlowiec gości zawrócił kilka metrów przed metą, zabierając punkt bonusowy Kennethowi Bjerre i tym samym kilka tysięcy złotych. Przecież zgodnie z regulaminem, aby zawodnik na trzecim miejscu otrzymał pieniądze za swój wynik, czwarty żużlowiec musi ukończyć rywalizację.

ZOBACZ WIDEO: Kibice hejtowali żużlowca Get Well. Nie rozumieli, że ma zobowiązania wobec klubu

Zachowanie Holdera było żenujące i kolejny raz pokazało, że Australijczyk nie trzyma ciśnienia albo też po prostu jest chamem. Przecież żadnemu zdrowo myślącemu zawodnikowi w takiej sytuacji nie przyszłoby do głowy zawrócenie przed metą. Co to dało Holderowi? Pojawienie się w parku maszyn kilka sekund wcześniej?

Sędzia Krzysztof Meyze na zachowanie Holdera nie zareagował, wściec mógł się Bjerre, ale był to przykład niesportowego zachowania i należało za nie pokazać żółtą kartkę. Tak, aby tępić takie sytuacje w zarodku i nie dochodziło do nich w przyszłości.

Inna kwestia, że młodszy z braci Holderów jest wyjątkowo rozpieszczany przez działaczy Get Wellu. Gwarancje startów, i to mimo wątpliwej formy, tolerowanie jego niesportowych wybryków. Ktoś powinien w końcu uderzyć pięścią w stół, a nie tłumaczyć tego charakterem i luzem typowym dla australijskiej nacji. Niestety, mam wątpliwości co do tego, czy ktoś z Get Wellu po niedzielnym meczu w ogóle podejmie temat i zwróci uwagę Australijczykowi, że nie powinien był się tak zachowywać.

Czytaj także: Musielak kontuzjowany. Przekazał złe wieści  

Przed sezonem braci Holderów przedstawiano w kategoriach bohaterów. Chris miał się w końcu odrodzić, Jack miał łatać dziury w składzie startując z rezerwy. Z tych planów niewiele wyszło. Póki co, bliżej im zera. Tak jak Get Wellowi Toruń bardziej grozi spadek z ligi, niż walka o medale.

Jedno jednak trzeba przyznać Holderowi. Potrafi w sposób mistrzowski odwrócić uwagę od swojej słabej formy. Bo zamiast dyskutować o tym, że zdobył w Grudziądzu 5 punktów w pięciu startach, dyskutujemy o jego niesportowej postawie. 

Łukasz Kuczera 

Czy Jack Holder powinien zostać ukarany za swoje zachowanie z meczu w Grudziądzu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (45):

 • DonLemon ACM and CKM Zgłoś
  Ja rozumiem krytykę takiego zachowania, jest wręcz wskazana. No ale obrażanie zawodnika od "chama"? Czy o polskim zawodniku też padłyby tak mocne słowa z ust polskiego dziennikarza?
  • Rafał Borowski Zgłoś
   Takie zachowanie jak prezentuje młody Cholder powinno się eliminować już Zakopanie przeciwnika w jednym z meczów powinien dostać czerwoną kartkę a teraz za symolowanie defekty kolejna
   Czytaj całość
   to by się hamidlo może czegoś nauczyło a tak poza tym Get ale kwalifikuje się do spadku i powinni z takim hukiem spaść ze teraz by się nauczyli troszkę szacunku do swoich wychowanków i zawodników krajowych.Dawanie szansy wiernym Cholderom od dwóch sezonów nie daje wynikow
   • Lubię czysty sport. Zgłoś
    Mam dziwne wrażenie, że usunięto mój post dotyczący niegdysiejszej australijskiej polewaczki w stanie nietrzeźwym pewnego pomnika w Toruniu. Rozumiem, że kwestia absencji ów zawodnika w
    Czytaj całość
    skutek kontuzji długotrwałej powinna generować u kibiców i osób postronnych amnezję. Ale też miał chłopak "australijski luz". ;-)
    Wszystkie komentarze (45)

    Komentarze (45)

    ×
     Wszystkie komentarze (45)
     PRZEJDŹ NA WP.PL