Najnowsze Wyniki/Kalendarz
narada w Get Well ToruńWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: narada w Get Well Toruń

PGE Ekstraliga. Jack Holder pozbawił Kennetha Bjerre pieniędzy. Adam Krużyński: Było to niesportowe zachowanie

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
MRGARDEN GKM Grudziądz rozbił Get Well Toruń 55:35. Fatalnie zachował się Jack Holder, który pozbawił Kennetha Bjerre pieniędzy za punkt bonusowy. - Było to niesportowe zachowanie. Zawodnicy powinni się szanować - przyznał Adam Krużyński.

Chodzi o sytuację z wyścigu trzynastego. Jack Holder jechał na końcu stawki, a przed nim podążali gospodarze. Kilka metrów przed metą zrezygnował jednak z jazdy i zabrał Kennethowi Bjerre punkt bonusowy. Duńczyk otrzyma więc za swój występ mniejsze wynagrodzenie.

- Zdenerwowała go niemoc, którą miał w ostatnich startach. Uważam, że było to niesportowe zachowanie. W tym sporcie jest niewielu zawodników, więc powinni się szanować. Takie zachowanie nie przystoi żadnemu żużlowcowi. Jack musi to przemyśleć, ponieważ taka sytuacja nie powinna się zdarzyć - skomentował prowadzący drużynę z Torunia, Adam Krużyński.

Zobacz takżeŁukasz Kuczera: Jack Holder od bohatera do zera. Za niesportowe zachowanie powinna być kartka (komentarza)

Zespół z Grodu Kopernika zawiódł na całej linii. Tylko Jason Doyle był solidnym rywalem dla doskonale dysponowanych żużlowców MRGARDEN GKM-u Grudziądz. - Występ był na pewno rozczarowujący. Trzeba powiedzieć, że liczyliśmy na lepszą postawę drużyny. Mieliśmy tak naprawdę tylko jednego dobrze punktującego zawodnika. Cały zespół w drugiej części zawodów był pogubiony. Próbowaliśmy wykorzystać ustawienia silnika, które działały w motocyklu Jasona po to, żeby przełożyć to na starty reszty, ale zupełnie się nie udało - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Doping technologiczny. Czy jest możliwe, aby żużlowcy dolewali coś do silników?

Na taki występ torunian nie ma żadnych wymówek. - Nie chcę usprawiedliwiać zespołu. Jesteśmy rozczarowani, ponieważ chcieliśmy osiągnąć inny wynik. Nawet w przypadku porażki liczyliśmy na więcej niż 35 punktów. Gdyby udało się nam dobić do czterdziestki, to sprawa "oczka" bonusowego byłaby otwarta. Teraz sytuacja jest trudna. Myślenie o bonusie to marzenie - stwierdził przedstawiciel Get Well Toruń.

Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej porażki. - Tor nas nie zaskoczył. Po opadach deszczu na początku był trochę odmoczony, ale w pierwszych sześciu wyścigach zdobyliśmy chyba trzy trójki. Nic nas nie usprawiedliwia. Zawodnicy są profesjonalistami i jeżdżą na żużlu już wiele lat. Powinniśmy lepiej odczytać tor. W drugiej części zawodów był taki jak zawsze w Grudziądzu. Ustawienia po próbie toru nie były najgorsze. Mieliśmy szybkość podczas jazdy. Na próbę wyjechał Iversen, ponieważ po raz pierwszy startował na nowym silniku od innego tunera. Daliśmy mu szansę na sprawdzenie silnika - wytłumaczył.

Zobacz takżePGE Ekstraliga. Dwa potężne "dzwony" wytrąciły Krzysztofa Buczkowskiego z rytmu. Żużlowiec nie ma żalu do rywali

Sytuacja klubu z Torunia jest zła. Dwa najbliższe mecze na Motoarenie będą bardzo istotne. - Musimy rozstrzygnąć piątkowy mecz z Lublinem na swoją korzyść i wygrać za trzy punkty. Wtedy atmosfera i wiara w drużynie będzie zupełnie inna. Czasu jest mało, ale musimy się odbudować. Kalendarz zawodów żużlowych jest dla nas bardzo trudny. Większość zawodników będzie startowała w Szwecji i wielu jeszcze w czwartek. Do piątkowego starcia podejdziemy z marszu - zakończył Krużyński.

Czy Get Well stać na odrobienie straty w rewanżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (38):

 • Plastnewman Zgłoś
  Ktoś chyba myli ELEMENTARNE POJĘCIE słowa "KRADZIEŻ" uprawiając indolenckie pismactwo ukierunkowane na podsycanie atmosfery mające docelowo doprowadzić do sportowego "ukrzyżowania" lub
  Czytaj całość
  "ukamienowania" Holdera.Ogarnijcie się panowie "dziennikarze" bo styl pismactwa które uprawiacie jest poniżej bruku. Każdemu wolno zdefektować, wyrazić swoją słabość, po prostu przegrać. Bjerre nie zrobi 4 tysięcy, zostaną w kasie. Jak macie na tyle własnych ambicji wypłaćcie ze swoich albo możecie się zwrócić do Zarządu GKM o wypłatę należnego dla Bjerre. Swoją drogą czy to jest zdrowe czy chore by za jeden punkt klub płacił 2,5 minimalnego wynagrodzenia i tyle co 4-krotna emerytura niejednego emeryta w tym chorym kraju to inna sprawa.Dla Pana "Redaktora" - Kradzież (art. 278 kk) – zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela. Dotyczy to również przedmiotu pozostawionego przez niego w znanym mu miejscu w zamiarze późniejszego jej zabrania. Wymóg dokonania zaboru oznacza, że nie jest możliwa kradzież rzeczy znalezionej przez sprawcę lub jemu powierzonej. Nie wyklucza to odpowiedzialności za inne przestępstwo, a mianowicie za przywłaszczenie.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Taką postawą jazdy jaki widzieliśmy w GKM przez Toruń ,Trudno mówić o wygraniu meczu z Lublinem,Czy Holder zrobił w 13 biegu po sportowemu Trudno powiedzieć co myślał zawodnik
   Czytaj całość
   robiąc ten manewr na torze. ,Są różne tryki w nie dojechaniu do linii mety .Wykorzystując jeden z nich może gatki tej nie było.Można też przyczepić się do buczka o niesportowe zachowanie Też to nie pasuje w żaden sposób przedłużać komuś prostą aby ten z kolei trafił w bandę,Sędzia tu powinien być ukarany.
   • Dempsey Andy Zgłoś
    Gdzie jest problem Get Well w tym sezonie widać na torze ale także statystyki to potwierdzają. Liderzy jadą OK,nawet dobrze (+2 pkt na mecz lepiej niż 2018) najlepiej od 3 lat, ale nie na
    Czytaj całość
    tyle dobrze oby pokryć braki w drugie linii (-3,5) -i w formacji młodzieżowej (-6,5). W sumie aż 7 punktów gorzej niż rok temu i nawet 4 pkt gorzej niż w roku barażowym.Jak nie ruszy druga linia czyli J.Holder i Kościuch tak aby robili we dwóch conajmniej 15 pkt na mecz to leżymy bo na młodzieżowców nie ma co liczyć a liderom chyba będzie ciężko przeskoczyć obecny poziom 30 pkt z mocnym jednym liderem i dwoma bardzo średnimi.TORUŃ 201920182017Lider 12,4292,0482,24Lider 21,8331,811,773Lider 31,7441,7331,754SUMA 30,0327,95528,835(W meczu po 5 biegów)Doparowy 1 1,4871,7081,549Doparowy 21,0591,6741,476SUMA 11,67115,23613,649( w meczu W MECZU (5, 4 biegi)Młodzieżowiec 10,5 1,5440,958Młodzieżowiec 20,2220,8530,821SUMA 2,1667,1915,337(w meczu po 3 biegi)SUMA DRUŻYNY43,86750,38247,821
    Wszystkie komentarze (38)

    Komentarze (38)

     Wszystkie komentarze (38)
     PRZEJDŹ NA WP.PL