Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krystian PieszczekWP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński. / Na zdjęciu: Krystian Pieszczek

Poniedziałek na Wyspach: Pieszczek jedzie do wicemistrzów. Osłabione Swindon

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Na ten moment Krystian Pieszczek jest jedynym Polakiem, który może liczyć na regularną jazdę w Premiership. W poniedziałek czeka go wyprawa do King's Lynn. Kontuzjowany jest Tobiasz Musielak, co sprawia, że problemy ma ekipa ze Swindon.

Groźny wypadek Tobiasza Musielaka w niedzielnym spotkaniu Nice 1. Ligi Żużlowej skończył się dla Polaka poważnym urazem prawego kolana (więzadeł) i wygląda na to, że skończy się to dłuższą przerwą od jazdy. Osłabione zostaje tym samym Swindon, które musi poszukać za Musielaka zastępstwa. Na domiar złego poniedziałek na Abbey Stadium zawita rozpędzony lider - Belle Vue, które na problemy kadrowe nie ma prawa narzekać.

CZYTAJ WIĘCEJ: GP. Nieudany jubileusz Mateja Zagara w Pradze

Kontuzja Musielaka, a także wcześniejsza utrata pracy Dawida Lamparta w Swindon sprawia, że jedynym zawodnikiem z Polski, który może liczyć w najbliższym czasie na regularną jazdę w Premiership, jest Krystian Pieszczek. Jego Ipswich spisuje się jak na razie dobrze, ale na początek nowego tygodnia jedzie na teren wicemistrzów do King's Lynn. Dojście do zespołu Craiga Cooka oznacza, że Gwiazdy chcą nadrobić straty punktowe poniesione u progu sezonu.

W trzecim meczu Poole zmierzy się u siebie z Wolverhampton. Obie drużyny zajmują w tabeli odpowiednio: czwarte i piąte miejsce, mając po tyle samo spotkań za sobą. W kontekście walki o udział w play-offach jest to na pewno bardzo istotny pojedynek.

ZOBACZ WIDEO: Kibice hejtowali żużlowca Get Well. Nie rozumieli, że ma zobowiązania wobec klubu

Składy:

King's Lynn Stars - Ipswich Witches, godz. 20:30, RELACJA LIVE -->

King's Lynn Stars: Robert Lambert, Michael Palm Toft, Tyron Proctor, Thomas Jorgensen, Craig Cook, Lewis Kerr, Simon Lambert

Ipswich Witches: Richard Lawson, Daniel King, Chris Harris, Edward Kennett, Krystian Pieszczek, Aaron Summers, Cameron Heeps

Poole Pirates - Wolverhampton Wolves, godz. 20:30, RELACJA LIVE -->

Poole Pirates: Jack Holder, Richie Worrall, Nicolai Klindt, Josh Grajczonek, Brady Kurtz, Nico Covatti, Nikolaj Busk Jakobsen

Wolverhampton Wolves: Sam Masters, Kyle Howarth, Jacob Thorssell, Nick Morris, Rory Schlein, Ashley Morris, Luke Becker

Swindon Robins - Belle Vue Aces, godz. 20:30, RELACJA LIVE -->

Swindon Robins: Jason Doyle, Rasmus Jensen, Tobiasz Musielak, Adam Ellis, Troy Batchelor, Ellis Perks, Paul Starke

Belle Vue Aces: Max Fricke, Dimitri Berge, Daniel Bewley, Steve Worrall, Kenneth Bjerre, Ricky Wells, Jaimon Lidsey

Premiership

MDrużynaMPktZRP+/-
1.Swindon Robins24501419+153
2.Poole Pirates23481427+48
3.Wolverhampton Wolves244212111+45
4.Ipswich Witches244211211-37
5.Belle Vue Aces244112111+10
6.King's Lynn Stars233192120
7.Peterborough Panthers24206117-219

Kto wygra poniedziałkowy mecz w King's Lynn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL