Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Grzegorz Walasek

Żużel. Ostrovia - Wybrzeże: Walasek niczym Terminator. Sam Pieszczek to za mało (noty)

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
W meczu 10. kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej Arged Malesa TŻ Ostrovia pokonała u siebie Zdunek Wybrzeże Gdańsk 49:41. Na największe pochwały po tym spotkaniu zasłużyli Grzegorz Walasek i Krystian Pieszczek.

Noty dla zawodników Arged Malesa TŻ Ostrovia:

Aleksandr Łoktajew 3. Ostrowską tradycją powoli staje się, że jeden z zawodników notuje słabszy występ. Tym razem padło na Ukraińca. 25-latek zaczął dobrze, ale szybko zeszło z niego powietrze i regularnie mijał linię mety na trzeciej pozycji.

Sam Masters 4. Wygląda na to, że Australijczyk na dobre wygryzł ze składu Renata Gafurowa. W sobotę jechał co prawda w kratkę, ale nieźle walczył na dystansie i rozkręcał się z wyścigu na wyścig.

Tomasz Gapiński bez oceny. W środę 37-latek doznał kontuzji i ostrowianie zastosowali za niego zastępstwo zawodnika.

ZOBACZ WIDEO: Żużlowiec Falubazu przeszedł żużlowe piekło. Pojawił się strach przed jazdą

Nicolai Klindt 4+. Podobnie jak Masters zaprezentował nierówną, sinusoidalną formę. Lepsze wyścigi przeplatał słabszymi, a szczególnie może żałować ostatniego biegu, kiedy nie nadążył ze zmianami i zajął ostatnie miejsce w nie najlepszym stylu.

Grzegorz Walasek 5+. Do biegów nominowanych był niczym Terminator. Wychodził ze startu, na dojeździe do łuku miał już przewagę długości motocykla, a następnie wygrywał z dużą przewagą. Do perfekcyjnego występu zabrakło kropki nad "i" w ostatnim wyścigu, kiedy dał się pokonać parze gości. Warto podkreślić, że podwójna wygrana na zakończenie dałaby ostrowianom punkt bonusowy.

Kamil Nowacki 3. Ostrowscy juniorzy przyćmili w sobotę swoich rówieśników z Gdańska, wygrywając z nimi we wszystkich pojedynkach. W dalszym ciągu jednak młodzi zawodnicy biało-czerwonych mają problem z pokonywaniem seniorów. Mimo to występ jadącego na silnikach Tomasza Gapińskiego juniora należy ocenić pozytywnie.

Marcin Kościelski 3. Widać, że znajduje się w życiowej formie. W pojedynkach z gdańskimi seniorami dwukrotnie jechał na punktowanej pozycji, ale stracił ją na dystansie. Z każdym kolejnym meczem czuje się na torze coraz pewniej.

Czytaj także: Żużel. TŻ Ostrovia straciła punkt bonusowy. Mariusz Staszewski wyjaśnia, co było przyczyną

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Jacob Thorssell 5. Pozostawał nieco w cieniu Krystiana Pieszczka, po cichu zdobywał punkty i w ostatecznym rozrachunku zainkasował ich całkiem sporo. Kto wie, jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby pojechał szósty raz w ramach rezerwy taktycznej.

Mikkel Bech 2+. Nieudany występ Duńczyka. Gdańszczanie nie wygrali żadnego wyścigu z jego udziałem - trzy razy notowali remis, a raz podwójną porażkę. Plus za efektowną walkę z Grzegorzem Walaskiem w biegu 11.

Kim Nilsson 2-. W formacji seniorskiej zdecydowanie najsłabsze ogniwo drużyny. Poza jednym przyzwoitym wyścigiem nie pokazał w zasadzie niczego. Trener Mirosław Berliński może żałować, że nie dał szansy Adrianowi Cyferowi, który trzy dni wcześniej awansował do finału IMP.

Kacper Gomólski 4. W połowie zawodów złapał zadyszkę, ale w ostatecznym rozrachunku zaliczył całkiem niezły występ. Szczególnie cenna była jego dwójka z bonusem w 14. biegu. Po tym wyścigu gdańszczanie wyszli na prowadzenie w dwumeczu.

Krystian Pieszczek 5. Sam Pieszczek to zbyt mało, aby myśleć o wywiezieniu z Ostrowa meczowego zwycięstwa. Do spółki z Thorssellem dwoili się i troili na dystansie. W siódmym biegu zdecydowanie zaatakował Aleksandra Łoktajewa, co dało mu prowadzenie, a rywala zepchnęło na koniec stawki.

Denis Zieliński 1. Bardzo słaby występ. Młody zawodnik nie nawiązał żadnej walki z rywalami i za każdym razem dojeżdżał do mety na ostatnim miejscu, w dodatku ze sporą stratą.

Karol Żupiński 1+. Choć ma dopiero 17 lat, to powoli zaczyna się od niego coraz więcej wymagać, tym bardziej, że zaliczył parę niezłych meczów. W Ostrowie miał gorszy dzień. Plus przy jego nocie znalazł się za to, że spisał się lepiej niż Zieliński.

Czytaj także: Żużel. Unia wiceliderem. Ma najskuteczniejszych żużlowców ligi! Zobacz tabelę i statystyki Nice 1. Ligi Żużlowej

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy zgadzasz się z notami zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL