Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jack Holder i Chris Holder WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Jack Holder i Chris Holder

Żużel. Plusy i minusy. Dziadostwo Jacka Holdera. Okradł Kennetha Bjerre z 4 tysięcy złotych

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Jack Holder okradł Kennetha Bjerre z pieniędzy, więc w grudziądzkim parku maszyn dyskutowano, jak wyleczyć młodego Australijczyka z takich zachowań. Jedna z propozycji brzmiała, odpłacić pięknym za nadobne, czyli zrobić Jackowi to samo.

MINUSY

Jack Holder za to, że nie dojechał do mety w 13. biegu. Na kilka metrów przed nią jadący na ostatnim miejscu młody Australijczyk zawrócił i okradł z pieniędzy Kennetha Bjerre. Duńczyk z MRGARDEN GKM Grudziądz, przez akcję Jacka, stracił bonusa (nie ma bonusa, kiedy za plecami nie ma zawodnika z rywalizującej drużyny) i 4000 złotych. To pokazuje, jak wielkie świństwo zrobił Holder koledze z toru.

Pytanie, czy nie powinno się do regulaminu wprowadzić zapisów umożliwiających sędziom karanie za takie zachowanie żużlowców? Pewnie jakby dłużej podyskutować, to mielibyśmy równie wiele za i przeciw ale na pewno coś z tym trzeba zrobić. Przydałby się jakiś kodeks etyczny zawodników, bo to nie pierwszy tego typu przypadek w tym sezonie. Ostatnio punkty przez zjazd Michała Gruchalskiego stracił Norbert Krakowiak (też prawie 4000 złotych). W przypadku Gruchalskiego nie było to tak ostentacyjne, jak zjazd Holdera, ale było.

Żeby podsumować wątek zachowania Holdera, dodam, że w Grudziądzu dużo dyskutowano o tym, co by tu zrobić, żeby oduczyć go takich zachowań. Gdzieś tam padła propozycja, żeby w rewanżowym meczu GKM-u w Toruniu zawodnicy z Grudziądza zrobili to samo, czyli zjechali z toru, jeśli przed nimi będzie jechał Jack. Brutalne, ale z pewnością okaże się skuteczne. I choć trudno takie zagrania popierać, to pewnie wielu będzie biło brawo.

ZOBACZ WIDEO: Kibice hejtowali żużlowca Get Well. Nie rozumieli, że ma zobowiązania wobec klubu

Marek Lutowicz za nieregulaminowy gaźnik. Kiedy już temat sprzętowego dopingu zaczął wygasać, sędzia Paweł Słupski znalazł nieodpowiedni sprzęt u juniora Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań. Klub tłumaczy, że gaźnik był zamontowany w rezerwowym motocyklu, ale jakie to ma znaczenie? Tego gaźnika w ogóle nie powinno być w parku maszyn. Używanie mają teraz ci, którzy od kilku tygodni przekonują, że doping technologiczny w żużlu jest powszechnie stosowany. Więcej o sprawie Lutowicza przeczytasz TUTAJ.

PLUSY

Janusz Kołodziej za wygraną w Grand Prix Czech w Pradze. Przyznaję, że w przedsezonowych typach jakoś nie stawiałem na tego zawodnika. Kołodzieja uważam za świetnego ligowca, ale co do jego występów w Grand Prix przekonania nie miałem. Dalej nie mam, co nie zmienia faktu, że ta Praga wyszła mu znakomicie. A wygrać tam nie jest łatwo, bo ze względu na położenie stadionu trzeba trzymać cały czas rękę na pulsie, gdy idzie o ustawienia. Brawo Janusz. Więcej o dokonaniu Kołodzieja czytaj TUTAJ.

Jason Doyle za to, że wychodził ze skóry, by ratować honor Aniołów. Get Well Toruń to w tej chwili tylko i wyłącznie Doyle. Mecz toruńskiej drużyny przeciwko GKM-owi to był pojedynek z cyklu sam przeciwko wszystkim. Doyle oczywiście musiał w tej nierównej walce polec, ale swoje zrobił. Kompletu nie było, ale chwała Jasonowi za to, że w tym wszechogarniającym marazmie potrafił wykrzesać z siebie tak wiele.

Czy sędziowie powinni karać zawodników kartkami za zjechanie z toru w stylu, w jakim zrobił to Jack Holder?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (73):

 • falującypedro Zgłoś
  Ostaf Fallusie !
  • Plastnewman Zgłoś
   Ktoś chyba myli ELEMENTARNE POJĘCIE słowa "KRADZIEŻ" uprawiając indolenckie pismactwo ukierunkowane na podsycanie atmosfery mające docelowo doprowadzić do sportowego "ukrzyżowania" lub
   Czytaj całość
   "ukamienowania" Holdera.Ogarnijcie się panowie "dziennikarze" bo styl pismactwa które uprawiacie jest poniżej bruku. Każdemu wolno zdefektować, wyrazić swoją słabość, po prostu przegrać. Bjerre nie zrobi 4 tysięcy, zostaną w kasie. Jak macie na tyle własnych ambicji wypłaćcie ze swoich albo możecie się zwrócić do Zarządu GKM o wypłatę należnego dla Bjerre. Swoją drogą czy to jest zdrowe czy chore by za jeden punkt klub płacił 2,5 minimalnego wynagrodzenia i tyle co 4-krotna emerytura niejednego emeryta w tym chorym kraju to inna sprawa.Dla Pana "Redaktora" - Kradzież (art. 278 kk) – zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela. Dotyczy to również przedmiotu pozostawionego przez niego w znanym mu miejscu w zamiarze późniejszego jej zabrania. Wymóg dokonania zaboru oznacza, że nie jest możliwa kradzież rzeczy znalezionej przez sprawcę lub jemu powierzonej. Nie wyklucza to odpowiedzialności za inne przestępstwo, a mianowicie za przywłaszczenie.
   • Danonek Zgłoś
    proponuję sprawdzić w słowniku co znaczy słowo okradł. To, że Bjerre nie zarobił 4 tysięcy to nie znaczy, że zarobił je Holder. Te 4 tysiące zostały na koncie Grudziądza czyli
    Czytaj całość
    pracodawcy Bjerre. Jedyne co można napisać, że zachował się niesportowo lub niehonorowo , lecz używanie słowa okradł jest bardzo nie na miejscu i źle świadczy o dziennikarzu.
    Wszystkie komentarze (73)

    Komentarze (73)

    ×
     Wszystkie komentarze (73)
     PRZEJDŹ NA WP.PL