Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jack Holder i Chris Holder WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Jack Holder i Chris Holder

Żużel. Skrucha Jacka Holdera. "Nie zrobiłem tego celowo. Przepraszam Kennetha i fanów"

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Fala krytyki wylała się na Jacka Holdera, który zawracając tuż przed metą w meczu MRGARDEN GKM - Get Well pozbawił punktu bonusowego i kilku tysięcy złotych Kennetha Bjerre. Australijczyk wyraził skruchę i przeprosił wydając oświadczenie.

Był 13. wyścig spotkania MRGARDEN GKM Grudziądz - Get Well Toruń, gdy Jack Holder kilka metrów przed metą jadąc na końcu stawki postanowił zawrócić do parku maszyn. Nie kończąc wyścigu pozbawił punktu bonusowego Kennetha Bjerre, a co za tym idzie, kilku tysięcy złotych do wypłaty (ok. 4000, szczegóły zobacz tutaj ->>). W polskich ligach punkt bonusowy przyznawany jest tylko wtedy, gdy zawodnik jadąc za klubowym partnerem pokona któregoś z rywali. 

W większości lig zagranicznych jest inaczej. Wystarczy przyjechać za kolegą z pary, aby bonus został dopisany do dorobku. M.in. tym tłumaczy się Jack Holder w swoim oświadczeniu, jednocześnie przyznając się do tego, że nie zna wszystkich zasad panujących w polskiej PGE Ekstralidze.

Australijczyk wyraził jednak skruchę i przeprosił Duńczyka oraz kibiców. Przekazał również, że kontaktował się z Bjerre, aby wyjaśnić całą sytuację i oddać mu stracone pieniądze.

Mecz zakończył się wygraną GKM-u 55:35. Jack Holder dla drużyny Get Well Toruń wywalczył 5 punktów. Pełna relacja z tego spotkania TUTAJ ->>.

ZOBACZ WIDEO: Kibice hejtowali żużlowca Get Well. Nie rozumieli, że ma zobowiązania wobec klubu

Czy Holder zaimponował ci wydając oświadczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (62):

Wszystkie komentarze (62)

Komentarze (62)

×
    Wszystkie komentarze (62)
    PRZEJDŹ NA WP.PL