Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki

Żużel. Piotr Pawlicki bierze przykład z legendy Unii Leszno. Ma sylwetkę jak australijski mistrz

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Leigh Adams to żywa legenda Unii Leszno. Kibice z dużym sentymentem wspominają wyczyny australijskiego ulubieńca, który imponował nienagannym stylem jazdy. Przykład z niego bierze teraz Piotr Pawlicki.

Piotr Pawlicki, lider Fogo Unii Leszno, podobnie jak Leigh Adams przed laty, stanowi o sile leszczyńskiego zespołu. Kapitan Byków w tym sezonie punktuje na poziomie legendy z Antypodów, a wrzuconym niedawno zdjęciem mógł wywołać u fanów Australijczyka małe deja vu.

Zobacz także: GKM ma jeszcze rezerwy

Pawlicki przedstawił porównanie swojej sylwetki na motocyklu do stylu prezentowanego przez wicemistrza świata z roku 2007.

- Wydaje mi się, że ułożenie ciała na motocyklu przypomina nieco styl Leigh Adamsa. Jeszcze jako młody chłopak miałem to szczęście móc podglądać pracę Adamsa, więc spoglądanie na te zdjęcia teraz sprawia mi ogromną satysfakcję - przyznał w rozmowie z WP SportoweFakty.pl obecnie najskuteczniejszy polski zawodnik PGE Ekstraligi.

Zobacz także: Fogo Unię można pokonać

Wychowanek leszczyńskiego zespołu podkreśla, że darzy żużlowca z Mildury ogromnym szacunkiem i uważa go za swój autorytet. - Adams był dla mnie zawsze wzorem do naśladowania. Jest legendą Unii Leszno. Życzyłbym sobie, żebym był tak dobrym zawodnikiem jak Australijczyk - powiedział 25-latek.

- Biorę z niego przykład, ale nie chciałbym, żeby ktoś myślał, że się do niego porównuję. Ja się tylko cieszę z tego, że ta sylwetka jest podobna, jak widać na niektórych zdjęciach - wyjaśnił Piotr Pawlicki.

ZOBACZ WIDEO: Zawodnik Falubazu panicznie bał się toru w Grudziądzu. Teraz wyjaśnia dlaczego

Czy Piotr Pawlicki ma podobną sylwetkę do tej, którą prezentował Leigh Adamsa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL