Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Startu Gniezno Materiały prasowe / Start Gniezno / Na zdjęciu: Stadion Startu Gniezno

Start odnotował ważne zwycięstwo. W Gnieźnie powstanie mini tor i tor do pitbike'ów

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Bardzo ważne zwycięstwo działaczy GTM Startu Gniezno. Zgłoszony przez nich projekt zajął pierwsze miejsce w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezno 2020. To oznacza, że w Gnieźnie powstanie nowa infrastruktura.

Mini tor żużlowy, będący także torem dla pitbike'ów, zostanie wkomponowany w środek murawy obecnego stadionu żużlowego. Jego długość wyniesie 200 metrów.  

W ramach prac przewidziano korytowanie, ułożenie krawężników, wykonanie podbudowy toru oraz ułożenie nawierzchni granitowej. Koszt tej inwestycji oszacowano na 610 000 złotych.

Czytaj także: DMPJ: niegościnni Czesi. "Czysty" komplet Matthewa Gilmore'a

Zwycięstwo GTM Start Gniezno jest ważne także i z tego względu, że w zeszłej odsłonie Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezno czerwono-czarni ponieśli klęskę. Teraz święcą sukces, bo będą mieli infrastrukturę, która bez wątpienia pozwoli podnieść poziom szkolenia w pierwszej stolicy Polski.

Do realizacji, oprócz projektu toru do pitbike'ów i mini toru, w ramach budżetu partycypacyjnego trafi scena plenerowa z zapleczem higieniczno-sanitarnym. W tym przypadku potrzeba 300 tysięcy złotych.

Czytaj także: DMPJ: Zwycięstwo MRGARDEN GKM-u Grudziądz w Gnieźnie. Perfekcyjny Kevin Fajfer 

ZOBACZ WIDEO: Rodzina chorowała razem z nim. Obiecał coś żonie

Czy Start awansuje do finału Nice 1. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL