Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grigorij ŁagutaWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Grigorij Łaguta

Żużel. Kolejna nietypowa sytuacja z Mikkelem Michelsenem. Grigorij Łaguta wykluczony za wjechanie w kolegę

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Mecz PGE Ekstraligi pomiędzy Get Wellem Toruń a Speed Car Motorem Lublin obfitował w kuriozalne sytuacje. W piętnastym wyścigu Grigorij Łaguta wpakował w bandę kolegę z zespołu, Mikkela Michelsena. Sędzia w tej sytuacji przerwał gonitwę.

Rzadko dochodzi do sytuacji, w której sędzia przerywa wyścig, w którym nie doszło do upadku zawodnika. Arbiter Remigiusz Substyk uznał jednak, że Grigorij Łaguta w ostatniej gonitwie pojechał niesportowo i wpakował w bandę Mikkela Michelsena. Rosjanin został wykluczony z powtórki.

Miejscowi zawodnicy decyzję sędziego przyjęli ze zdziwieniem, bo Chris Holder i Jason Doyle znajdowali się na podwójnym prowadzeniu. Łaguta i Michelsen zajęci byli walką między sobą na tyłach stawki.

Czytaj także: Kuriozalne wykluczenie Kildemanda w Grudziądzu 

W powtórce biegu Michelsen sięgnął po indywidualne zwycięstwo i mecz zakończył się wygraną Speed Car Motoru Lublin 53:37. Tym samym decyzja sędziego miała wpływ na wynik zawodów, bo w pierwszym podejściu Get Well Toruń jechał po wygraną 5:1.

ZOBACZ WIDEO: Jest sposób na ukrócenie procederu z okradaniem zawodników z kasy za bonusy

Ucierpieli tym samym żużlowcy z Torunia, którzy ostatecznie dojechali do mety na drugiej i trzeciej pozycji, zarabiając tym samym mniejsze pieniądze. Nie dziwi zatem, że Doyle w momencie wjazdu na linię mety bił brawo sędziemu.

Czytaj także: Get Well bez złudzeń po meczu z Motorem 

Dla Michelsena był to kolejny incydent z udziałem zespołowego kolegi. W dziesiątym wyścigu wjechał w niego Wiktor Trofimow jr, przez co Duńczyk był bliski upadku (czytaj więcej o tym TUTAJ).POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy przerwanie 15. biegu i wykluczenie Łaguty było słuszną decyzją arbitra?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

×
    Wszystkie komentarze (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL