Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Motocykle żużloweWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Motocykle żużlowe

Shane Parker miał zawał serca

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kiepskie wieści dotarły z Australii. Shane Parker, świetny przed laty żużlowiec, miał atak serca. 49-latek, który w polskiej lidze reprezentował m.in. barwy klubów z Częstochowy i Bydgoszczy, trafił do szpitala.

Shane Parker od kilku lat cieszy się sportową emeryturą. Na europejskich torach po raz ostatni mogliśmy go oglądać w roku 2011, po czym powrócił do ojczyzny i startował okazjonalnie w organizowanych tam turniejach. Swoją karierę oficjalnie zakończył w roku 2014, choć nadal aktywnie wspiera rozwój żużla na Antypodach.

W poniedziałek z Australii dotarły jednak kiepskie wiadomości. Podczas pobytu w domu u Parkera doszło do nagłego zatrzymania akcji serca, ale 49-latek na czas otrzymał pomoc medyczną i trafił pod opiekę specjalistów.

Czytaj także: Milik podziękował Woffindenowi za pomoc

"Każdy z członków BSPA (organ zarządzający brytyjskim żużlem - dop. aut.) wysyła Shane'owi i jego rodzinie wyrazy wsparcia i życzy szybkiego powrotu do zdrowia" - napisano w mediach społecznościowych BSPA.

Podobnej treści komunikaty opublikowało też kilka klubów, których barw w trakcie swojej długiej kariery bronił Parker. 

Parker zapisał się też w historii polskiego żużla. W naszej lidze reprezentował kluby z Machowej, Krakowa, Częstochowy, Gniezna, Bydgoszczy oraz Grudziądza. Dwukrotnie zdobywał złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Czytaj także: Przedpełski analizuje przyczyny słabej jazdy

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL