Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Dudek z prawej WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Patryk Dudek z prawej

Żużel. Falubaz zbudował drużynę za miliony, a może nie wejść do play-off

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Falubaz w ostatnim oknie transferowym ściągnął za grube pieniądze Nickiego Pedersena i Martina Vaculika. Te zakupy miały zagwarantować walkę o medale. Niedzielna porażka z Fogo Unią stawia awans Falubazu do play-off pod znakiem zapytania.

Trener forBET Włókniarza Częstochowa Marek Cieślak żartował niedawno, że w ostatnim oknie transferowym Stelmet Falubaz Zielona Góra kupił sobie plus 20 punktów. Jakby nie było, zielonogórzanie wyłożyli konkretne środki na kontrakty Nickiego Pedersena i Martina Vaculika. Na tyle konkretne, że przed wejściem miasta do spółki straszono, że jak się ten proces nie uda, to w kasie może zabraknąć pieniędzy na jedną gwiazdę. Ostatecznie wszystko zagrało, ale za chwilę może się okazać, że ostatnie zakupy nie dadzą play-off.

Falubaz w trudnym położeniu postawiły: brak bonusa w dwumeczu z Włókniarzem i porażka z Fogo Unią Leszno (43:47) na domowym torze. - Teraz zielonogórzanie muszą się wziąć ostro do pracy, bo o ile trzy tygodnie temu byli pewni play-off, o tyle teraz ich awans do czwórki stoi pod dużym znakiem zapytania - ocenia nasz ekspert Sławomir Kryjom.

Czytaj także: Zawodnicy bali się taśmy, która ruszała się na wietrze

- Pewny play-off mają Unia i Sparta, a o pozostałe dwa miejsca powalczą Włókniarz, GKM i Falubaz - analizuje dalej Kryjom. - Falubaz jest w trudnej sytuacji, bo z Włókniarzem ma gorszy bilans dwumeczu, a z GKM-em pewnie też będzie miał, bo u siebie wygrał dwoma, a na wyjeździe pewnie przegra więcej.

ZOBACZ WIDEO: Tuner o dopingu i nitro, które daje silnikom kopa

Terminarz też nie sprzyja Falubazowi. - Myślę, że pewna jest tylko wygrana za trzy ze Stalą i bonus w dwumeczu z Motorem - stwierdza Kryjom. - Ze Spartą, choć mecz jest w Zielonej Górze, ciężko będzie Falubazowi wygrać. Na GKM-ie nic według mnie nie ugrają. Zostaje jeszcze wyjazd do Torunia i to może być mecz kluczowy, gdy idzie o awans do czwórki. Dla Falubazu dobrze, że Get Well jest w dołku, a zielonogórscy zawodnicy lubią jeździć na Motoarenie. Finalnie może się jednak skończyć tak, że Falubaz skończy sezon zasadniczy na czwartym miejscu, pojedzie półfinał z Unią i tak zakończy się sen o finale - kwituje Kryjom.

Czytaj także: Pierwsza dwucyfrówka Jamroga w tym sezonie. Tak Sparta stawia ludzi na nogi

Z naszych rachub wynika, że Falubaz musi zdobyć minimum 7 punktów, by być w miarę pewnym awansu do czwórki. MRGARDEN GKM Grudziądz ma 10 punktów i niezły rozkład jazdy. Do aktualnej zdobyczy grudziądzanie mogą dołożyć spokojnie od 6 do 10 punktów. Włókniarz ma 9 i też powinien dołożyć 6-7 punktów. Falubaz chcąc zdystansować Włókniarza, też musi dołożyć 7, by utrzymać punkt przewagi nad rywalem, jaki ma obecnie.TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Kto z trójki Falubaz, GKM, Włókniarz ma najtrudniejszą sytuację, gdy idzie o walkę o play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (55):

 • Zimny81 Zgłoś
  Fajnie się czyta te analizy ekspertów po każdej kolejce. Taki Motor najpierw zleciał z ligi bez odjechania choćby jednego meczu, po zwycięstwie na inaugurację już się utrzymał, potem
  Czytaj całość
  znów zleciał, a teraz po zwycięstwie eksplodował nawet na 5-6 miejsce. Czewa przed sezonem miała srebro zdobyć, potem opinie trochę ostygły i mieli walczyć o PO, potem niemal spadali z ligi. Ograli Zieloną i już kończyli sezon z brązowym medalem - 7 dni później będą się przed barażami bronić. Zielona zaczęła też od medalu, potem miała już pewne PO i finał z Lesznem, teraz zaś PO wydaje się być poza zasięgiem. Ale najbardziej huśta się chyba GKM. Przegrali w Lublinie i byli pośmiewiskiem, który leci z ligi, potem jednak fajny mecz w ZG i wrócili na orbitę PO. Przegrali z Gorzowem i znów marazm i 6-7 miejsce. Dobra postawa w dwumeczu z Unią i wrócili do PO, a teraz już im się medale na szyi wiesza :)Czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek w poniedziałek :)
  • heat15 Zgłoś
   Play-offy: Leszno, Wrocław, Grudziądz, CzęstochowaKoniec sezonu: Zielona Góra, LublinBaraże: GorzówWylot: Toruń
   • Wasylczuk Zgłoś
    A miało być tak pięknie.Wywiady wizyty w zakładach pracy a wyszło jak co roku od kilku lat.Za rok my po małej zadyszce walka o złoto a Falubaz zasypywanie dziury budżetowej po
    Czytaj całość
    tegorocznych gwiazdkach.
    Wszystkie komentarze (55)

    Komentarze (55)

    ×
     Wszystkie komentarze (55)
     PRZEJDŹ NA WP.PL