Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kenneth BjerreWP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Kenneth Bjerre.

Żużel. Wielki gest Bjerre. Zdradził, na co przekaże pieniądze od Holdera i kibiców

Dawid Borek
Dawid Borek
Kenneth Bjerre jeszcze raz zabrał głos na temat sytuacji z Jackiem Holderem. Duńczyk zdradził, na co przeznaczy pieniądze od Australijczyka i ze zbiórki kibiców.

Przypomnijmy, że do skandalicznej sytuacji doszło w 13. wyścigu meczu MRGARDEN GKM Grudziądz - Get Well Toruń (55:35). W nim jako pierwszy linię mety przekroczył Jason Doyle, następnie na "kreskę" wjechali Krzysztof Buczkowski i Kenneth Bjerre. Z tym, że ten drugi nie dostał punktu bonusowego, bo podróżujący na końcu stawki Jack Holder tuż przed metą zawrócił.

Australijczyk w wydanym oświadczeniu (więcej TUTAJ) swoje zachowanie tłumaczył nieznajomością przepisów. Dodał, że zamierza oddać Bjerre stracone za brak punktu bonusowego pieniądze (4 tys. zł).

- Powiedziałem już, że nie potrzebuję od niego pieniędzy. Jeśli chce zapłacić, niech przekaże je na cele charytatywne. Dla mnie to już nieistotne - mówi Bjerre dla klubowej telewizji MRGARDEN GKM-u.

Zobacz także: Żużel. Bjerre skomentował sytuację z Holderem. "Po prostu się śmiał"

Nim oświadczenie wydał młodszy z braci Holderów, w sieci ruszyła zbiórka na "stracony punkt dla Kennetha Bjerre", gdzie kibice zebrali w sumie 4 tys. zł. Tych pieniędzy duński żużlowiec też nie zamierza przyjąć.
- Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tą akcją. Jeszcze nie do końca wiem, co dokładnie zrobię z tą kwotą, ale myślałem nad tym, by przekazać ją na dom dziecka - zdradza Bjerre.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Tomasz Gollob nie był gotowy na taką kontuzję. Cierpi, ale jest dobrej myśli

na Facebooku.

Komentarze (10):

  • GD Zgłoś
   To bardzo szlachetne .. . No nie spodziewałem się niczego innego .... w tej sytuacji .. Brawo . Kenio ? miałeś kiedyś u nas sezon konia :) pamiętam :)
   • rose.yeah.bunnyXD Zgłoś
    kto sie zrzuci na czk dla sędziego żeby ją dał Griszy za jazde nie fair play? o nitro tu nie ma mowy, nie ten poziom, hahahhahah. Kto sie zrzuci dla wladz ligi, zeby upomnienia gromadzili,
    Czytaj całość
    za 6 kolejnych przechodzonych czyli w efekcie 6 upomnien wykluczenie z kolejnego 1 biegu, hahahah (To przy zbieraniu pojedynczego ostrzezenia w meczu, dlaczego one nie są przechodzone i zbierane jak tzw. zolte kartki?). Wtedy czolgania nie bedzie......lub bedzie w mniejszym stopniu egzekwowane
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    PRZEJDŹ NA WP.PL