Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maksym Drabik na pierwszym planieWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Maksym Drabik na pierwszym planie

Żużel. PGE Ekstraliga. Hat trick Drabika na Lindgrenie. Wiktorowie wypunktowali torunian (ranking juniorów)

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Próg 100 punktów przekroczyły już w tym sezonie juniorskie formacje Fogo Unii i Betard Sparty. Maksym Drabik okazał się seryjnym pogromcą Fredrika Lindgrena. Postępy widać gołym okiem w poczynaniach młodzieży MRGARDEN GKM-u.

W ubiegłym sezonie Dominik Kubera odniósł w Zielonej Górze groźną kontuzję, w wyniku której stracił mały palec u stopy. Jechał  wtedy dobry mecz (9 punktów) i fakt, że owal przy Wrocławskiej 69 mu odpowiada, potwierdził w niedzielę. Przy słabiej dysponowanym Bradym Kurtzu i Bartoszu Smektale to Kubera łatał dziury i dzięki jego 8 punktom Fogo Unia Leszno mogła do końca myśleć o wygranej, którą ostatecznie osiągnęła.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe informacje ws. zdrowia Szymona Woźniaka

Bez niespodzianek w przypadku Maksyma Drabika. Najlepszy junior PGE Ekstraligi po raz kolejny zakończył jazdę z dwucyfrowym dorobkiem (12+2), a dodatkowo potwierdził, że Fredrikowi Lindgrenowi mogą zacząć się śnić pojedynki z nim. W pierwszym spotkaniu Betard Sparty Wrocław z forBET Włókniarzem Częstochowa na torze tych drugich Drabik przegrał w bezpośrednich bataliach ze Szwedem 1:2, ale w rewanżu wygrał 3:0.

Na trzecim miejscu w rankingu umocnili się Wiktorowie ze Speed Car Motoru Lublin. Beniaminek mógł liczyć na Motoarenie i na Lamparta i na Trofimowa jr. Razem zdobyli 12 "oczek", a w pokonanym polu pozostawili aż czterech seniorów Get Well Toruń: Norberta Kościucha, Rune Holtę, Nielsa Kristiana Iversena i Jacka Holdera.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Gollob krytycznie o kwalifikacjach czasowych w Grand Prix. Nazywa je randką w ciemno

Aż 15 punktów w dwóch ostatnich spotkaniach zgarnęli juniorzy MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Praca Roberta Kościechy przynosi efekty, które było szczególnie widać przy okazji meczu z truly.work Stalą Gorzów. Marcin Turowski zdobył 6 punktów, Kamil Wieczorek dwukrotnie przywiózł za sobą Rafała Karczmarza i to także miało ogromny wpływ na to, że GKM wygrał z wicemistrzami kraju 51:38 i w efekcie sięgnął po punkt bonusowy.

Pierwszego seniora pokonał Damian Pawliczak ze Stelmet Falubazu Zielona Góra. Na rozkładzie ma od niedzieli Janusza Kołodzieja. Triumfator Grand Prix Czech doznał pierwszej takiej porażki z juniorem w tym sezonie na dystansie pełnego biegu. W Lublinie przegrał z Trofimowem jr, ale przez problem zdrowotny.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kai Huckenbeck przeszedł badania. Dobre informacje co do stanu zdrowia

Ranking juniorów PGE Ekstraligi:

MiejsceKlubZawodnicyPkt w bieg. jun.Pkt ogółemBonusyPokonani seniorzy
1.LesznoSmektała, Kubera381101229
2.WrocławDrabik, Liszka, Wojdyło301021221
3.LublinLampart, Trofimow jr33741414
4.CzęstochowaGruchalski, Miśkowiak275997
5.GorzówKarczmarz, Bartkowiak2559613
6.GrudziądzTurowski, Rolnicki, Wieczorek274094
7.Zielona GóraKrakowiak, Tonder, Pawliczak223555
8.ToruńKopeć-Sobczyński, Bogdanowicz, Nizgorski141810

Juniorzy którego klubu będą wyżej w rankingu na koniec sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL