Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wiktor Kułakow (z lewej) WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Wiktor Kułakow (z lewej)

Żużel. W Tarnowie rośnie kawał zawodnika. Wiktor Kułakow rok temu był odstawiony na boczny tor, dziś jest liderem Unii

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Wiktor Kułakow jedzie sezon życia w Unii Tarnów. Rok temu zepchnięty był na boczny tor, a dziś swoją formą zaskakuje niemal wszystkich. Po sezonie może nie opędzić się od ofert z innych klubów.

Kapitalne są tegoroczne statystyki Rosjanina. Najpierw jednak szybki rzut oka na te z zeszłego roku. Wiktor Kułakow w barwach ekstraligowej jeszcze Unii Tarnów wystąpił w 15 biegach i osiągnął średnią 1,133 pkt./bieg. Ówczesny trener Paweł Baran niechętnie po niego sięgał, ale żużlowiec był cierpliwy i stronił od narzekań.

Zimą zdecydował się na przedłużenie kontraktu w Tarnowie. Był jednak pewien miejsca w składzie. Sytuacja z poprzedniego roku nie miała prawa się powtórzyć. Rosjanin w pierwszej części sezonu cały czas pokazuje, jak wielkim dysponuje potencjałem. W tym sezonie ma już na swoim koncie 39 biegów, w tym aż 22 zwycięstwa. Daje to średnią na poziomie 2,410 pkt./bieg, a w meczu zdobywa z reguły nie mniej niż 11 punktów.

- Czy to efekt dobrych przygotowań? - zastanawia się żużlowiec. - Tego nie wiem. Odpadłem na przykład z eliminacji do SEC i tego bardzo żałuję. Nastawiałem się na udział w tych zawodach, więc jak widać, muszę jeszcze popracować i czekać na swoją szansę. Na pewno mam bardzo dobre silniki. Korzystam z jednostek Ryszarda Kowalskiego. Bardzo mu za nie dziękuję - dodaje.

ZOBACZ WIDEO: Rodzina chorowała razem z nim. Obiecał coś żonie

Kai Huckenbeck przeszedł badania. Dobre informacje w sprawie stanu zdrowia Niemca. CZYTAJ WIĘCEJ!

Swoją drogą Kułakow staje się w tym sezonie specem od wygrywania dla drużyny piętnastych biegów. Zaczęło się od kluczowego dla losów meczu ostatniego wyścigu spotkania Unia Tarnów - Car Gwarant Start Gniezno. Wtedy do spółki z Peterem Ljungiem zapewnił gospodarzom zwycięstwo. Tydzień później ten sam wyczyn powtórzył w Łodzi. Na tym nie koniec. W starciu z PGG ROW-em Rybnik w pojedynkę w ostatniej gonitwie dnia przesądził o zdobyciu przez Unię punktu bonusowego.

- Cała drużyna pojechała dobrze. Byliśmy zgrani i to dało efekt w postaci zwycięstwa. I muszę powiedzieć, że nie lubię, gdy ktoś do mnie podchodzi i mówi mi, że tyle i tyle punktów brakuje nam do wygranej. Wtedy się niepotrzebnie spinam. Podjeżdżając do tamtego biegu byłem w trudnej sytuacji. Rywali miałem z obu stron. Wiedziałem, że muszę wygrać start i zrobić swoje. Na szczęście się udało - zakończył drugi najskuteczniejszy zawodnik Nice 1.LŻ.

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Prezes Get Well: Rodzina Termińskich zostanie nawet w razie spadku. Jeszcze nas jednak nie skreślajcie (wywiad)

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Wiktor Kułakow poradziłby sobie w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • MrAB0604 Zgłoś
  Owszem, w ubiegłym sezonie pewnie należało dawać Wiktorowi więcej szans. Może byłoby lepiej. Stało się, trudno, spadli, Wiktor pozostał, dzisiaj się sprawdza. No i co? Jeszcze do
  Czytaj całość
  końca daleko, już zaczynacie Nim handlować. Na pozostałych też wielu ma chrapkę. Krytykując Unię, pewnie wielu ma rację, ale kulis tego wszystkiego nie znamy. Myślę, że nie do końca jest tak źle, skoro Peter już nieraz powracał, obydwaj Arturowie także. Obecni zawodnicy Unii nie narzekają, dobrze klub oceniają. Kasa ważna, ale nie najważniejsza. Nie zdziwiłbym się gdyby Jakub i Patryk kiedyś powrócili. Co dalej? Pożyjemy, zobaczymy. Oby miasto i klub poważnie potraktowali temat. Według mojej oceny, najważniejsza jest atmosfera w klubie, w zespole. Potrzeba klubowi takich jak Wiktor, Daniel itd. Oby młodych nie pogubić, tylu naszych w innych klubach. Niezależnie jak to wszystko się dalej potoczy, chciałbym by kadra klubu była w miarę stabilna, zaś ludzie u steru poważni i odpowiedzialni. Unia Pany !
  • RECON_1 Zgłoś
   Ma potencjał ale fakt, jedzie sezon życia, w kolejnym może nie być już aż tak skuteczny ale z pewnością jest to materiał na lidera, mam nadzieję że na kolejny sezon także zostanie w
   Czytaj całość
   Tarnowie.
   • FeciuStartGN Zgłoś
    Brawo Tarnow brawo Kulakow pieknie jedziecie. Przypominam przedsezonowe typy pani Marty z Rzeszowa:1 Row2 Orzel3 Ostrovia 4 Wybrzeze 5 Start 6 Unia T7 Loko Czyli trafila z pierwszym i
    Czytaj całość
    ostatnim
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL