Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Miśkowiak WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Jakub Miśkowiak

Żużel. Jakub Miśkowiak nie skończył 18 lat, a jeździ z reklamą bukmachera. Włókniarz twierdzi, że to nie problem

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Pojawiły się informacje, że Włókniarz może mieć kłopoty, bo Jakub Miśkowiak jeździ z reklamą bukmachera na kevlarze. Chodzi o to, że zawodnik dopiero w sierpniu skończy 18 lat, więc logo forBET miałoby naruszać ustawę hazardową.

- Nie wiem, skąd te pogłoski o złamaniu przez nas ustawy hazardowej - mówi nam Michał Świącik, prezes forBET Włókniarza Częstochowa. - Jeden z kibiców podniósł taką dyskusję, ale tak naprawdę nie wiem, skąd się to wzięło. Pragnę jednak uspokoić wszystkich, że przed zawarciem umowy sprawdziliśmy wszystko wzdłuż i wszerz. Sponsoring drużyny jest wyłączony z ustawy o grach hazardowych. Także nie ma żadnego problemu, z tym że Jakub Miśkowiak nie skończył 18 lat i ma logo bukmachera na kevlarze.

Jak słowa prezesa mają się jednak do tego, co zrobiła piłkarska Wisła Kraków. Klub także miał (ma) umowę z bukmacherem, ale zawodnicy, którzy nie skończyli 18. roku życia, nie mieli jego logo na koszulkach. W PZM tłumaczą nam, że wszystko zależy od prawnika, bo w ustawie hazardowej nie ma jednej, jasnej wykładni. Część prawników zaleca ostrożność, ale są też i tacy, którzy mówią, że skoro coś nie jest wprost zakazane, to nie ma sensu wykazywać się nadgorliwością. Zresztą w przypadku Włókniarza bukmacher ma umowę z klubem, a nie z nieletnim zawodnikiem.

Czytaj także: Prezes Get Well: Rodzina Termińskich zostanie nawet w razie spadku

- Ktoś szuka dziury w całym, bo ja mogę podać przykłady drużyn juniorskich, które mają logo bukmachera na koszulce. To samo z piłkarzami - komentuje Świącik i na dowód pokazuje nam zdjęcia zespołu młodzieżowego ze Skarżyska i 15-letniego zawodnika GKS-u Tychy, który z dumą trzyma koszulkę z logo bukmachera. - Mam nadzieję, że ta akcja z Miśkowiakiem to nie jest jakaś gra klubu, który walczy o utrzymanie, bo takie dochodzą do mnie głosy - podsumowuje prezes Świącik.

Wyjaśnijmy, że, nawet gdyby okazało się, że Włókniarz naruszył w jakiś sposób ustawę, to i tak nie groziłyby mu konsekwencje związane ze stratą punktów. Klub byłby narażony tylko i wyłącznie na gniew skarbówki i od niej mógłby dostać jakąś karę.

Czytaj także: Nietypowe hobby trenera kadry. Marek Cieślak i siedem psów Stalina

ZOBACZ WIDEO: Menedżer gdzieś między depresją i załamaniem nerwowym

Czy twoim zdaniem Włókniarz złamał ustawę hazardową?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (51):

Wszystkie komentarze (51)

Komentarze (51)

×
    Wszystkie komentarze (51)
    PRZEJDŹ NA WP.PL