Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Damian Stalkowski WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Damian Stalkowski

Świetny występ Damiana Stalkowskiego. Został nagrodzony przez kapitana

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Świetną postawę w meczu Car Gwarant Start Gniezno - Unia Tarnów (49:41) zaprezentował Damian Stalkowski, autor siedmiu punktów z dwoma bonusami. Pod wrażeniem tego wyniku był Jurica Pavlic, kapitan Startu, który postanowił nagrodzić juniora.

Chorwacki żużlowiec dał juniorowi możliwość jazdy w XIV odsłonie dnia, a na dodatek obsypał go dużą dawką komplementów - Bardzo się cieszę. Trzy punkty zostają u nas i mamy play-offy. Drużyna pojechała bardzo dobrze. Ułożyło nam się wszystko. Damian Stalkowski pokazał, że stać go na wiele. Dla mnie to było proste, by oddać mu ostatni bieg, bo jechał bardzo mądrze i fajnie. Tylko się cieszyć z tego wyniku. Wiadomo, że Unia Tarnów jest mocna. Lubią takie twarde czy półtwarde tory. My pokazaliśmy wielką klasę - powiedział Jurica Pavlic.

Czytaj także: Żużel. Adam Krużyński: Będziemy mieli już tylko iluzoryczne szanse, by odwrócić nasz los

Car Gwarant Start Gniezno nadspodziewanie łatwo uporał się z Unią Tarnów. Gospodarze praktycznie od początku do końca kontrolowali wynik. Ze strony gości postawili się tak naprawdę jedynie Wiktor Kułakow i Peter Ljung. Czy gnieźnianie odnotowali przekonujące zwycięstwo dzięki uzyskaniu powtarzalności toru względem tego, co było na treningu?

 - Byłem na treningu, ale na zawodach jest zawsze inaczej, bo jest więcej zawodników i nowych opon. Tor był bardzo podobny. Trudno przy takiej pogodzie zrobić identyczny tor. Nie ma co narzekać. Wszystko było bardzo dobrze - dodał kapitan ekipy z pierwszej stolicy Polski.

ZOBACZ WIDEO: Krzystyniak ostro o Frątczaku: Nie nadaje się

Zwycięstwo czerwono-czarnych z tarnowską Unią sprawiło, że Start jest już prawie pewny jazdy w fazie play-off Nice 1. Ligi Żużlowej. - Po rundzie zasadniczej wszystko zaczyna się od nowa. Znów pojedziemy skromnie i z pokorą. Wiadomo, że podczas play-offów wszystko lubi się zmieniać. Pokazaliśmy, że lubimy pracować, będziemy pracować i dawać z siebie wszystko, by osiągać jak najlepsze rezultaty - podsumował chorwacki żużlowiec.

Czytaj także: Piotr Protasiewicz wraca do pełni sił. Będzie gotowy na niedzielny mecz

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Jak oceniasz tegoroczne wyniki Damiana Stalkowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL