Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Jamróg, Tai Woffinden WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jakub Jamróg, Tai Woffinden

Żużel. PGE Ekstraliga. Betard Sparta - truly.work Stal: znowu zabrakło fotokomórki! Sędzia długo podejmował decyzję

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
W tym sezonie mamy plagę dyskusyjnych sytuacji z oceną miejsca na mecie. Już w pierwszym biegu meczu we Wrocławiu Jakub Jamróg i Anders Thomsen długo musieli czekać na ostateczny werdykt, który z nich był drugi.

Na początku roku przedstawiciele PGE Ekstraligi bronili się, że fotokomórki nie są potrzebne, bo spornych sytuacji mamy niewiele. Jak pokazuje jednak ten sezon, żużlowcy równo na metę wpadają prawie w każdym spotkaniu. Nie inaczej było we Wrocławiu podczas pojedynku miejscowej Betard Sparty i truly.work Stali Gorzów.

Już po pierwszym wyścigu sędzia zawodów potrzebował ponad pięciu minut, aby dokładnie ocenić sytuację. Chodziło o drugie miejsce, bo bez dyskusji wygrał Gleb Czugunow. Za jego plecami na mecie praktycznie równocześnie zameldowali się Jakub Jamróg i Anders Thomsen. Duńczyk ścigał Polaka i dopadł go na samej kresce.

Czytaj również: Sparta ostatni raz bez Woffindena

- Wydaje mi się, że Jamróg się obronił - mówił zaraz po wyścigu, a przed pierwszymi powtórkami Michał Łopaciński, komentujący ten mecz w nSport+. Trochę bardziej powściągliwy był Krzysztof Cegielski i miał rację, bo po finiszu w zwolnionych obrotach, nie było nic wiadomo. - I jak bardzo by się teraz przydały połówki punktów, które kiedyś były - przypomniał Cegielski.

Michał Sasień, który sędziował to spotkanie, potrzebował kilkunastu powtórek i ponad pięciu minut, aby podjąć decyzję. Ostatecznie drugie miejsce przypadło zawodnikowi Sparty a trzecie Stali. Tym samym miejscowi rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia.

Zobacz również: Falubaz w każdym meczu walczy o play-off

Nie ulega wątpliwościom, że ta decyzja może budzić trochę dyskusji, bo w zasadzie żadna z powtórek telewizyjnych nie wskazuje jednoznacznie, kto był na mecie przed rywalem. To kolejny dowód na to, że najlepszej lidze świata potrzebne są fotokomórki.

ZOBACZ WIDEO: Krzystyniak ostro o Frątczaku: Nie nadaje sięCzy sędzia podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś
  Dobrze, że więcej niż kilka punktów biegowych decydowało o meczowych punktach i bonusie.Oberwałoby się wówczas kaloszom, drukarzom i specom z ich okolicy :)
  • Twój Pan Zgłoś
   Fotokomórka czyli kolejna bzdura współczesnego żużla. Przez 40 lat nie było problemu jak sędzia musiał komuś przyznać pierwszeństwo a teraz nagle lament. Lament no TV robi na
   Czytaj całość
   wszystko zbliżenia i więcej z tego jest złego niż dobrego. Niech teraz sami wykładają kasę na na ten badziew. Dodam jeszcze że kiedyś też nie było problemu z lotnymi startami.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL