Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Smektała na pierwszym planieWP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Bartosz Smektała na pierwszym planie

Eliminacje MIMP w Poznaniu, Gdańsku i Łodzi. Znamy listy startowe

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała listy startowe eliminacji młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski. Zawody odbędą się 9 lipca w Poznaniu, Gdańsku i Łodzi.

Decyzją władz polskiego speedwaya rozstawieni w finale zostali uczestnicy tegorocznych zmagań o indywidualne mistrzostwo świata juniorów: Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Maksym Drabik, Rafał Karczmarz i Wiktor Lampart.

Do tego grona dołączy jedenastu zawodników z eliminacji. Po czterech żużlowców awansuje z turniejów w Gdańsku i Łodzi, natomiast w Poznaniu przepustkę do finałów wywalczy czołowa trójka.

Jeśli w tym gronie nie będzie przedstawiciela organizatora finału - Unii Tarnów, to 15 sierpnia przed własną publicznością pojedzie najlepszy w eliminacjach junior Jaskółek.

Listy startowe el. MIMP

Poznań
1. Bartosz Curzytek
2. Norbert Krakowiak
3. Michał Curzytek
4. Damian Pawliczak
5. Przemysław Konieczny
6. Robert Chmiel
7. Dawid Rempała
8. Patryk Wojdyło
9. Kacper Łobodziński
10. Krzysztof Sadurski
11. Michał Gruchalski
12. Szymon Szlauderbach
13. Filip Nizgorski
14. Kamil Nowacki
15. Kamil Kiełbasa
16. Maciej Kuromonow
R1. Mateusz Adamczewski
R2. Dominik Tyman

Awans: 3 zawodników + 1 rezerwowy

Łódź
1. Piotr Pióro
2. Jakub Miśkowiak
3. Mateusz Cierniak
4. Damian Lotarski
5. Kamil Pytlewski
6. Wiktor Trofimow
7. Alan Szczotka
8. Przemysław Liszka
9. Maksymilian Bogdanowicz
10. Przemysław Giera
11. Aleks Rydlewski
12. Mateusz Tudzież
13. Jakub Osyczka
14. Kacper Pludra
15. Nikodem Bartoch
16. Mateusz Tonder
R1. Eryk Borczuch
R2. Mateusz Błażykowski

Awans: 4 zawodnikow + 1 rezerwowy

Gdańsk
1. Denis Zieliński
2. Mateusz Bartkowiak
3. Karol Żupiński
4. Piotr Gryszpiński
5. Mateusz Świdnicki
6. Igor Kopeć-Sobczyński
7. Jarosław Krzywosz
8. Bartłomiej Kowalski
9. Kamil Wieczorek
10. Marcel Studziński
11. Marcin Turowski
12. Tomasz Orwat
13. Kevin Fajfer
14. Marcin Kościelski
15. Damian Stalkowski
16. Oskar Rowecki
R1. Justin Stolp
R2. Dominik Majchrzak

Awans: 4 zawodników

ZOBACZ WIDEO: Krzystyniak ostro o Frątczaku: Nie nadaje się

Który turniej ma najlepszą obsadę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

  • MarekSG Zgłoś
    Gorzów rządzi mamy najlepsza młodzież w kraju wraz z Lesznem
    • yes Zgłoś
      Uważam, że powinno być tak zorganizowane, by eliminacje ustalały skład finałów a nie miały na celu wyłącznie wyeliminowanie dobrych i chętnych z możliwościami...Ktoś inny powie,
      Czytaj całość
      że dołączenie 10 zawodników i tak jest ponad miarę - do finałów seniorskich MŚ i ME z eliminacji przechodzi jeszcze mniej.
      • makey Zgłoś
        Paranoja jakaś czy co?W jednym turnieju awans uzyska 3 a w pozostałych po 4 ???Komu potrzebny taki kabaret???A nie lepiej dla słabszych chlopaków zrobic jakies preeliminacje i potem 2
        Czytaj całość
        półfinały,gdzie awans wywalczy po 6 zawodników plus uczestnicy IMŚJ???
        Wszystkie komentarze (4)

        Komentarze (4)

        PRZEJDŹ NA WP.PL